Reklama

Jak działa GPS dla kota?

Opublikowano:
Autor:

Jak działa GPS dla kota?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Twój kot lubi chadzać własnymi drogami, a Ty zamierzasz mu dać potrzebną swobodę, by zwierzę było szczęśliwe? Jeśli przy tym chcesz jeszcze zadbać o bezpieczeństwo swojego kota, zainwestuj w GPS dla pupila. To niewielkie urządzenie, które nie będzie obciążało kota, a Tobie pozwoli na sprawowanie kontroli nad tym, gdzie aktualnie się znajduje i co właściwie się z nim dzieje.

Jak to działa?

Lokalizatory dla zwierząt, takie jak GPS dla kota, są urządzeniami służącymi do lokalizowania zwierząt domowych. Niekoniecznie musi to być kot. Tak samo dobrze lokalizator sprawdzi się przy pilnowaniu na odległość psa, królika czy innego pupila domowego. Jego podstawowym zadaniem jest wskazywanie aktualnej pozycji zwierzęcia na żądanie. Lokalizator jest połączony z aplikacją w telefonie użytkownika, która pozwala na sprawowanie swoistej kontroli rodzicielskiej (https:/www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/nad czworonożnym pupilem. Lokalizator podaje aktualną pozycję np. kota z dokładnością nawet do kilku metrów, o ile zwierzę znajduje się w zasięgu sieci GPS. Jeśli nie, to dobrze by było wybrać takie urządzenie jak lokalizator dla kota i psa Calmean, który potrafi lokalizować przy wsparciu sygnału naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci WiFi. Dlatego nawet jeśli kot znajdzie się w zamkniętym pomieszczeniu, to urządzenie wskaże jego lokalizację.

Do prawidłowego działania lokalizatora kota, jak i lokalizatora dziecka czy osób starszych, potrzebna jest aplikacja na telefon lub program komputerowy do obsługi urządzenia.

Dodatkowe funkcje lokalizatora GPS dla kota

Nie tylko lokalizacja – GPS dla kota może mieć szerszą funkcjonalność. Można na przykład ustawić w aplikacji na mapie strefę, w której powinno przebywać zwierzę, np. posesja domowa lub w promieniu 100 m od domu. Jeśli kot zmieni położenie i wyjdzie z takiej strefy bezpiecznej, użytkownik otrzyma powiadomienie i będzie mógł w odpowiedni sposób zareagować, np. sprawdzić, gdzie jest pupil i zacząć go szukać.

Można też wywołać nasłuch otoczenia lokalizatora, a więc i samego zwierzęcia. To dobry pomysł, jeśli np. zostawimy kota w hotelu dla zwierząt i chcemy sprawdzić, czy jest tam w należyty sposób traktowany.

Wiele urządzeń GPS dla kota ma niewielkie wymiary, by łatwo umocować je na obroży zwierzęcia. Do tego wyposażane są w migające, kolorowe diody LED, użyteczne zwłaszcza podczas nocnych spacerów. Są przy tym wodoodporne, dlatego nie stanie się im nic, nawet jeśli zwierzę zastanie deszcz czy wejdzie do kałuży.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE