Reklama

Reklama

Jednomyślnie w powiecie

Opublikowano: śr, 24 lut 2016 13:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dzisiejsza XIII sesja rady powiatu łęczyckiego przebiegła względnie spokojnie. Radni głosowali nad pięcioma uchwałami i wszystkie podjęli jednogłośnie.Pierwszą uchwałą było wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na rok 2016. Kolejne dwie uchwały dotyczyły planu prac rady i komisji stałych na bieżący rok, a ostatnią uchwałą było uchwalenie kierunków i zadań rozwojowych do wykonania przez powiat łęczycki na lata 2016 – 2026.Przy punkcie interpelacji i zapytań radnych, jedno zapytanie do starosty miała radna Monika Kilar-Błaszczyk, która spytała o to, jakie drogi były brane pod uwagę przy planach dotyczących składania wniosku przez starostwo w ramach konkursu na dofinansowanie dróg lokalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Reklama

Jako przykład podała gminę miasto Ozorków, która otrzyma dofinansowanie o kwocie około 12 mln. zł. na przebudowę układu komunikacyjnego w mieście.

Spytała również o to, kto podejmował ocenę możliwości pozyskania środków, czy była to firma zewnętrzna, czy pracownicy urzędu.

Wojciech Zdziarski  w odpowiedzi odrzekł, że przygotowania do konkursu wyszły z inicjatywy trzech gmin. Jednak wymogiem formalnym było określenie jednego zarządcy drogi. Zapewnił, że starostwo może odwołać się do decyzji województwa, o ile zajdą zmiany w interpetacji wymogów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.