Reklama

Jest dofinansowanie na Lokalny Program Rewitalizacji

Opublikowano:
Autor:

Jest dofinansowanie na Lokalny Program Rewitalizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyca pozyskać może dotację na stworzenie programu rewitalizacji, którego podwaliny przygotowywane były od zeszłego roku. Miasto zyskać może ponad 167 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, które już zostały przyznane. Żeby trafiły do miejskiej kasy potrzebna jest jednak decyzja Rady Miejskiej.Fot. Hałda przy zalewie według projektu Nizio Design.Przypomnijmy, że temat rewitalizacji od samego początku wzbudzał niemałe kontrowersje. Konkurs na podmiot mający przygotować dokumentację wygrała firma Nizio Design, która w swojej ofercie podała cenę prawie 150 tys. zł brutto, natomiast druga w kolejności firma jedynie niecałe 30 tysięcy. Jak tłumaczył wtedy Urząd Miejski wybrana została nie najtańsza, a najlepsza oferta. Kwota 145 140 zł obejmuje przeprowadzenie badań socjologiczno–społecznych. Firma Nizio Design była odpowiedzialna również za analizę zebranych danych, a także określenie potencjalnych obszarów do rewitalizacji. Firma opracowała również ogólną koncepcję rewitalizacji wybranych obszarów miasta Łęczyca i przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące opracowanych koncepcji.

Entuzjazmu urzędu nie podzieliło jednak Ministerstwo Rozwoju, które projekt przygotowany przez Nizio Design oceniło bardzo słabo i nie przyznało żadnych pieniędzy na jego realizację. Łęczyca zajęła 55 miejsce na 57 możliwych uzyskując zaledwie 281 punktów.

- Środki pochodzące z tego konkursu to tylko jedno z możliwych źródeł finansowania, które brane były pod uwagę. Cały czas staramy się pozyskać również inne pieniądze - mówił w marcu tego roku Jakub Pietkiewicz, jeden z pełnomocników burmistrza.

I tak też się stało. Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowanie na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Łęczycy na lata 2015–2023. Cały projekt kosztuje 185 940 zł, dotacja wyniosłaby 167 346 zł. Po stronie miasta pozostałoby niecałe 20 tys. złotych kosztów.

Warunek jest jeden: deycyzja radnych o przygotowaniu programu rewitalizacji.

- Warunkiem pozyskania tego dofinansowania jest posiadanie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Do tego potrzebna jest jednak uchwała Rady Miejskiej. Burmistrz liczy na to, że pomimo sporów, radni dostrzegą tę szansę dla miasta i zdecydują się na stworzenie takiego programu - mówi Jakub Pietkiewicz.

Pozyskane pieniądze pozwoliłyby na przygotowanie dokumentacji projektowej. Wtedy pozostałoby poszukiwanie finansowania na jej realizację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE