Reklama

Junior Hurtap Łęczyca z awansem do MMP

Opublikowano:
Autor:

Junior Hurtap Łęczyca z awansem do MMP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W niedzielę 30 listopada w Łęczycy odbył się pierwszy z trzech turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16. W naszej grupie zmierzyły się trzy zespoły: FC Toruń, Calisia 14 Kalisz i Junior Hurtap Łęczyca. Turniej ze względu na małą liczbę drużyn jest rozgrywany systemem mecz-rewanż "każdy z każdym".

W Łęczycy jako pierwszy na boisku spotkali się kaliszanie z łęczycanami. Od samego początku gospodarze narzucili swoje tempo gry zdobywając do końca pierwszej połowy 3 bramki. Druga połowa meczu również nie była zaskoczeniem, gdyż hurtapowcom udało się zdobyć kolejne 4 bramki nie tracąc przy tym ani jednej. 

Strzelcami w tym meczu byli: Adam Fogiel (3 bramki), Grzegorz Grabas (1 bramka), Paweł Hurnik (1 bramka), Jakub Pacałowski (1 bramka), Tobiasz Pajęcki (1 bramka).

W drugim meczu Calisia 14 Kalisz podjęła FC Toruń. W spotkaniu dostrzec można było bardzo wyrównany poziom gry. Jednakże bardziej skutecznymi okazali się zawodnicy z Torunia pokonując kaliszan 7:4 (4:1). W tym meczu wyraźnie wyróżniał się zawodnik grający z nr 2 (FC Toruń) Robert Stolarski, który zdobył dla swojej drużyny 4 bramki.

Następny mecz okazał się wspaniałym widowiskiem. Na boisku spotkały się FC Toruń i Junior Hurtap Łęczyca. Niezwykle zacięte akcje i wspaniała obrona obu bramkarzy sprawiły, że nie tylko zawodnicy ale i kibice licznie zgromadzeni na trybunach mocno przeżywali każdą minutę meczu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:0. Emocje były tym większe, im bliżej było do końca. Już w trzeciej minucie drugiej części meczu Hurtap stracił pierwszą bramkę. Kiedy nasi przeciwnicy zdobyli drugą z rzędu bramkę na trybunach zawrzało. Łęczycanie jakby obudzeni ze snu ruszyli z odwetem, dopingowani przez swoich kibiców. Nerwowość zawodników drużyny przeciwnej spowodowała, że zaczęli popełniać błędy, za co niektórzy zostali ukarani żółtą kartką. Wykorzystując to psychiczne osłabienie hurtapowcy zdobyli bramkę kontaktową, której strzelcem był Grzegorz Grabas. Jednak długo nie trzeba było czekać na zwrot akcji, gdyż Kaczmarek z Torunia posłał piłkę wprost w stojącego w naszej bramce Rafała Wronieckiego, któremu zabrakło dosłownie kilka centymetrów, by obronić mocny strzał. Do końca spotkania została już tylko jedna minuta. Kolejny faul Torunia zadecydował o przedłużonym rzucie karnym, który dzięki mocnemu strzałowi - równie mocno dopingowanym przez kibiców - zakończył się bramką dla Hurtapu. Niestety czas upływał nieubłaganie i kiedy zawyła syrena kończąca mecz na tablicy widniał wynik 3:2 dla FC Toruń.

Czwarty mecz Junior Hurtap Łęczyca vs Calisia 14 Kalisz zaczął się pomyślnie dla łęczycan, nasz przeciwnik już w 3 minucie został ukarany żółtą kartką, a pierwszą bramkę dla Hurtapu zdobył Paweł Hurnik. Kaliszanie, mimo lepszego zgrania niż w pierwszym meczu turnieju, w 8 minucie stracili kolejną bramkę, w wykonaniu Jakuba Steglińskiego. Dwubramkowa przewaga na chwilę odwróciła uwagę hurtapowców, co doprowadziło do utraty punktu. Wystarczyło 8 sekund by odrobić stratę i na tablicy widzieliśmy już wynik 3:1 dla Junior Hurtap Łęczyca. Jeszcze w tej samej minucie zdobywca ostatniej bramki Jakub Ciastko (kapitan naszego zespołu) posłał piłkę wprost do bramki przeciwnika. Do końca pierwszej połowy zostały 2 minuty, które wykorzystał zespół z Kalisza posyłając do naszej bramki 2 celne strzały. Po krótkiej przerwie i wznowieniu meczu obydwa zespoły zmotywowane przez swoich trenerów podjęły walkę o zdobycie kolejnych punktów. Piątą bramkę dla Hurtapu zdobył ponownie Ciastko, a dwie minuty później dzięki Jakubowi Pacałowskiemu uzyskaliśmy wynik 6:3.

Kolejny mecz-rewanż zagrali zawodnicy Torunia z kaliszanami. Calisia mimo zmęczenia po meczu z łęczycanami dzielnie walczyła do ostatniej minuty, urywając torunianom 2 bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Toruń 6:2.

Ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy Junior Hurtap Łęczyca a FC Toruń potwierdziło wcześniej dostrzegany wysoki poziom gry obu zespołów. W pierwszej części meczu obaj bramkarze mieli pole do popisu, gdyż akcje na przemian przenosiły się z jednej połowy na drugą. Tylko nieliczne ataki kończyły się bramką i kiedy syrena zakończyła tę część spotkania na tablicy widzieliśmy wynik 3:1 dla gospodarzy turnieju. Niesamowite zmęczenie ale jednocześnie determinacja i chęć zwyciężenia widoczne były u wszystkich grających. Również w tej połowie meczu skuteczniejsi okazali się Juniorzy Hurtapu Łęczyca, którzy urwali swojemu przeciwnikowi kolejne 5 punktów. Mimo wielu prób Toruń nie zdołał dogonić naszego zespołu i przegrał mecz wynikiem 4:8.

Zdobywcami bramek dla Hurtapu byli: Jakub Ciastko (5 bramek), Tobiasz Pajęcki (2 bramki), Jakub Pacałowski (1 bramka)

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały puchary a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki. 

I miejsce – Junior Hurtap Łęczyca
II miejsce – FC Toruń
III miejsce – Calisia Kalisz

Król Strzelców - Jakub Ciastko (Junior Hurtap Łęczyca)
Najlepszy Zawodnik - Robert Stolarski (FC Toruń)
Najlepszy Bramkarz - Rafał Wroniecki (Junior Hurtap Łęczyca)

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Toruniu i Kaliszu, dopiero po nich zostaną wyłonione dwa zespoły awansujące do finałów MMP U-16.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE