Reklama

Reklama

Kierunki rozwoju powiatu – brak chęci czy brak możliwości?

Opublikowano: czw, 31 mar 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat kierunków rozwoju powiatu jest bardzo często poruszany na sesjach. Nie inaczej było tym razem, gdy podczas wczorajszej sesji radny Janusz Mielczarek spytał starostę Wojciecha Zdziarskiego o wnioski, jakie wyciągnął starosta ze wspólnego spotkania, jakie odbyło się między nim a przewodniczącymi komisji.Radny mówił o intencji spotkania, które miało na celu ustalenie kierunków rozwoju powiatu tak, aby ta kadencja mogła po sobie zostawić pewną spuściznę.- Przy podejmowaniu decyzji chciałbym mieć szczegółową wiedzę, czy oprócz szpitala będziemy mieli kierunki, które w tej kadencji, będziemy rozwijać, czy w zasadzie możemy się skupić na jednym, priorytetowym zadaniu– mówił radny.Głos zabrała radca prawny Iwona Janiuk, która powiedziała, że ważne jest, aby radni pamiętali o tym, jakie powiat ma zadania.- Zadaniem powiatu nie jest opracowywanie strategii. Strategię przygotowują gminy. My nawet nie mamy w kompetencjach stanowiących takiej możliwości, że my uchwalamy jakieś strategie. To są strategie wojewódzkie, gminne, a powiat może tylko zmierzać w jakiś kierunkach. 

Reklama

Starosta Wojciech Zdziarski powiedział, że wyznaczenie pewnych kierunków i ich realizacja punkt po punkcie może nie być możliwa ze względu na brak możliwości uzyskania dofinansowań.  Z kolei Renata Lepalczyk dodała, że kierunki rozwoju muszą znaleźć się w budżecie. Natomiast te, które są obecnie wyznaczone, są realizowane w ramach zadań powiatu.

Radny Eugeniusz Stańczyk zaproponował pewną inicjatywę w postaci Forum Gospodarczego.

- Sponsorów na te zadania jest cała lista, począwszy od Agencji Rynku Rolnego, które mogą sfinansować takie przedsięwzięcie. Zresztą producenci rolni płacą 1% podatku od każdej faktury na promocję produktów rolnych. Te wnioski leżą zdeponowane w Agencji Rynku Rolnego i czekają na inicjatywę – mówił radny, który wskazał powiat łęczycki jako obszar rolny, dodając, że można odpowiednio wykorzystać czas, aby w pełni profesjonalnie przygotować się do takiej inicjatywy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.