Reklama

Kolejne atrakcje podczas 26 Finału WOŚP w naszym mieście!

Opublikowano:
Autor:

Kolejne atrakcje podczas 26 Finału WOŚP w naszym mieście! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Czy widząc leżącego na ulicy nieprzytomnego człowieka udzielilibyście Państwo pierwszej pomocy? W naszym kraju obowiązek udzielenia pomocy reguluje prawo, a za jej zaniechanie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednak wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, pomóc, by nie wyrządzić komuś krzywdy?Naprzeciw osobom, które nie są pewne swojej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy wychodzą instruktor Polskiego Czerwonego Krzyża Anna Błaszczyk oraz Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, którzy serdecznie zapraszają na warsztaty pierwszej pomocy.Odbywać się one będą w SP nr 3 w Łęczycy podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w najbliższą niedzielę – 14 stycznia w godzinach 9.00-17.00.

– Podczas zajęć będą mogli Państwo poznać i przećwiczyć podstawy udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia postaram się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Was pytania. Dodatkowo we współpracy z Zarządem Okręgowym PCK w Łodzi przygotowaliśmy 10 jednoosobowych voucherów na podstawowy kurs pierwszej pomocy, które będzie można zdobyć w drodze licytacji. Dochód z aukcji zasili konto Fundacji WOŚP – mówi Anna Błaszczyk.

Szkolenie prowadzone będzie według międzynarodowych wytycznych Czerwonego Krzyża oraz Europejskiej Rady Resuscytacji przez Instruktorów Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Program 16-godzinnego kursu obejmuje zagadnienia z zakresu:

- oceny stanu poszkodowanego,

- postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym,

- postępowania w przypadku braku oddechu i krążenia,

- postępowania w przypadku urazów,

- postępowania w przypadku nagłych stanów,

- ewakuacji poszkodowanego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach i licytacji voucherów. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdobyta wiedza, może przydać się do uratowania czyjegoś zdrowia i życia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE