Reklama

Konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego przed urzędem miasta

Opublikowano:
Autor:

Konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego przed urzędem miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do Łęczycy przybył dziś europoseł i prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke. Zanim jednak udał się na spotkanie z mieszkańcami, przed urzędem miasta odbyła się krótka konferencja prasowa, podczas której prezes krytycznie odniósł się do działań rządu. Jego zdaniem kierowcy są bardzo źle traktowani i obarczani kolejnymi podatkami. - Niestety rządy w Europie uważają, że kierowcy, skoro mają samochody, są bardzo bogatymi ludźmi, z racji czego można na nich nakładać podatki ukryte w benzynie. Oczywiście przenosi się to na ceny wszystkich innych produktów, no ale kierowca jest wygodnym płatnikiem podatków, bo nie zlikwiduje samochodu, nie ucieknie, więc to robą. Poza tym gnębią kierowców różnymi, innymi opłatami, w Warszawie na przykład pani Gronkiewicz-Waltz uparła się, że wyrzuci kierowców ze Śródmieścia, więc nawet jak są wolne parkingi, to zabudowuje je tak, że nie można stanąć, a jeśli można stanąć, to parking jest płatny – mówił Janusz Korwin-Mikke, krytycznie wypowiadając się także o pomyśle buspasów - Kierowca jako zachodni kapitalista jest wrogiem socjalistycznego rządu.

Głos zabrał także lider powiatowych struktur partii Krystian Wandachowicz, który z kolei skrytykował utworzenie strefy płatnego parkowania przed urzędem miasta. Mówił, że to kolejny skok na portfele kierowców. 

- W Łęczycy mamy szczególny przypadek dodatkowego gnębienia kierowców, gdzie samorząd wyszedł naprzeciw działaniom rządu, więc petent, który przyjeżdża do urzędu, musi zapłacić za miejsce parkingowe, mimo, iż opłacił w swoich podatkach urząd i pracowników urzędu. Apelujemy, aby zniesiono strefę płatnego parkowania przed urzędem miasta i pozostawiono parking otwarty, ewentualnie z ograniczeniem czasowym – mówił Wandachowicz – Samorządowcy argumentują, że parkują tutaj ludzie, którzy dojeżdżają do pracy. Moim zdaniem jest to porażka samorządu, że ludzie z Łęczycy muszą jeździć do Strykowa do pracy, nie mając jej tutaj na miejscu. 

Po tej krótkiej konferencji, odbyło się spotkanie z mieszkańcami w Bursie Szkolnej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE