Reklama

Koronawirus paraliżuje Łęczycę. Zamknięte szkoły, nieczynne placówki

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus paraliżuje Łęczycę. Zamknięte szkoły, nieczynne placówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 13 miało miejsce posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia była sytuacja związana koronawirusem. Na spotkaniu poruszone zostały sprawy przedstawione przez Premiera Mateusza Morawieckiego na dzisiejszej konferencji prasowej.

Miasto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedstawionym przez rząd, informuje, że:

- Muzeum, Dom Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy od jutra zostaną czasowo zamknięte. Wiąże się to z odwołaniem wszelkich wystąpień z udziałem publiczności. Nie będzie też możliwe zwiedzanie zamku.

- Od 16 marca żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe będą zamknięte na dwa tygodnie (do 25 marca). Jutro i pojutrze (12 i 13 marca) w placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. W szczególnych przypadkach, tj. w razie problemów ze znalezieniem opieki dla swoich dzieci, można je zaprowadzić do placówek, jednak żadne lekcje nie będą prowadzone.

Ponadto, burmistrz zarekomendował Towarzystwu Przyjaciół Dzieci i stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie miasta, które prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą, dwutygodniowe ich zawieszenie.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby dzieci oraz młodzież, na czas zamknięcia szkół, nie opuszczała domów i unikała skupisk oraz spotkań grupowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE