Reklama

Kosmos, pianostwory i slimy w bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Kosmos, pianostwory i slimy w bibliotece - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Trwa drugi miesiąc wakacji w łęczyckiej bibliotece dla dzieci. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w szeregu warsztatów. W bibliotece zostały przeprowadzone warsztaty, m.in. "Kosmos", "Skóra wody" i "Slimy" oparte na eksperymentach i doświadczeniach.

Podczas pierwszego z nich dzieci zobaczyły model układu słonecznego, dowiedziały się szereg ciekawostek dotyczących kosmosu m.in.: gdzie zaczyna się kosmos, w jaki sposób powstał, jakie są planety w kosmosie i na których jest najcieplej. Podczas warsztatu "Skóra wody" dzieci poznały budowę cząsteczki wody. Wykonując szereg mokrych eksperymentów dowiedziały się, że woda ma skórę co daje jej wiele możliwości. Z kolei w trakcie warsztatu "Slimy" dzieci poznały bezpieczną recepturę tworzenia superlepkiej cieczy czyli slimów a następnie samodzielnie je wyprodukowały.

Dzieci uczestniczyły także w warsztacie "Tworzenie pianostworów – kul do kąpieli". Podczas warsztatu każde dziecko na bazie naturalnych składników własnoręcznie przygotowało musującą masę kąpielową, dobierając do niej swój ulubiony kolor, zapach i susz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE