Reklama

Ktoś celowo podpalał śmietniki? Policja na tropie piromana

Opublikowano:
Autor:

Ktoś celowo podpalał śmietniki? Policja na tropie piromana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Jeśli ktoś mógł się cieszyć, że ostatni weekend był wolny i spokojny, to z całą pewnością nie byli to łęczyccy strażacy. W nocy z niedzieli na poniedziałek (16-17 października) aż czterokrotnie interweniowali po zgłoszeniach o palących się kontenerach na śmieci. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy st. kpt. Marek Mikołajczyk  zdarzenia potwierdza i zaznacza, że do wszystkie interwencje miały miejsce w przeciągu niecałej godziny. - W przedziale czasowym między 1:30 a 2:20 w nocy nasze zastępy interweniowały czterokrotnie. Powodem interwencji były palące się śmieci w kontenerach. Dwukrotnie interweniowaliśmy na ulicy Ozorkowskie Przedmieście, raz na ulicy Bitwy nad Bzurą i raz na ulicy Dworcowej. Powodem pożarów było najprawdopodobniej podpalenie – mówi zastępca. 

O sprawie wie także policja, która jedno zgłoszenie przekazała strażakom. Rzecznik prasowy KPP Łęczyca podkom. Agnieszka Ciniewicz potwierdziła te informacje. 

- W nocy z 16 na 17 października około godziny 2:00 dyżurny łęczyckiej komendy odebrał informację, iż przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście płonie kontener na śmieci. O zdarzeniu niezwłocznie poinformowano straż pożarną. W drodze podjętych czynności ustalono, że kosze na śmieci tej nocy płonęły również przy ulicy Dworcowej i Bitwy nad Bzurą.

Jak dodała podkom. Ciniewicz, policja już jest na tropie potencjalnego piromana.

- W związku ze zdarzeniami przyjęto zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Trwają czynności zmierzające do do ustalenia sprawcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE