Reklama

Reklama

Łęczycka mechatronika doceniona

Opublikowano: pt, 25 wrz 2015 11:15
Autor:

Łęczycka mechatronika doceniona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj w siedzibie Europejskiego Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich odbyło się seminarium dotyczące finansowania zajęć z mechatroniki ze środków unijnych w perspektywie 2014-2020.W czasie spotkania poruszane były również tematy współzawodnictwa szkół, imprez i warsztatów robotyki w ramach współpracy gimnazjów z uczelniami, studenckimi kołami naukowymi i innymi organizacjami. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy od kilku lat wdraża nowy, innowacyjny i interdyscyplinarny przedmiot jakim jest mechatronika i zostało bardzo wysoko ocenione przez stowarzyszenie odpowiadające za jego popularyzację w Polsce.

Reklama

Podczas spotkania nauczyciele łęczyckiej placówki dzielili się z uczestnikami seminarium swoim doświadczeniem w nauczaniu mechatroniki, przedstawiali swoje osiągnięcia i mówili o planach na przyszłość. Obecnie uczniowie klas pierwszych i drugich łęczyckiego gimnazjum uczestniczą w zajęciach mechatroniki, która jest dla nich dodatkowym, obowiązkowym przedmiotem. W trakcie zajęć młodzież poznaje podstawy tworzenia programów i gier komputerowych, montażu robotów, pisania aplikacji sterujących ich pracą, zasad działania podstawowych elementów elektronicznych. Gimnazjaliści uczą się w praktyce jak budować elementy elektroniczne, przeprowadzają wiele ciekawych eksperymentów z czujnikami barw, światła, dotyku, a nawet dymu. Przeżywają niezapomnianą przygodę ze światem nowoczesnych technologii. 

Z mechatroniką wiąże się ściśle Strategia Europa 2020, czyli dokument wytyczający kierunki rozwoju krajów Unii Europejskiej. W Strategii Europa 2020 bardzo wiele uwagi poświęca się wprowadzaniu nowych treści i metod nauczania, elementów kreatywności i innowacyjności, które pozwolą na przygotowanie odpowiedniej ilości fachowców niezbędnych do realizacji postępu i wzrostu. Zapisy te znajdują się w czołowym projekcie Strategii pod tytułem Unia Innowacyjności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.