Reklama

Reklama

Łęczycki szpital ponownie wyróżniony

Opublikowano: śr, 30 mar 2016 13:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś przed rozpoczęciem XIV sesji rady powiatu, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łęczycy miała miejsce mała uroczystość na której to przedstawiciele Grupy Magellan wręczyli dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej Andrzejowi Pietruszce statuetkę za zajęcie 2 miejsca w Rankingu Szpitali Publicznych 2016 w swojej kategorii przychodów 30 mln – 69 mln zł. W Rankingu przygotowywanym przez spółkę Magellan oceniano placówki medyczne pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ.- Jest to bardzo dobre osiągnięcie, bo pokazuje tak naprawdę, że można dobrze zarządzać szpitalem, efektywnie  budować przychody, kontrolować koszty i organizować inwestycje, które na finiszu pozwalają wyrózniać się na tle podobnych jednostek – mówił jeden z przedstawicieli spółki.

Reklama

Dyrektor Andrzej Pietruszka nie krył zadowolenia i podziękował swoim współpracownikom i wszystkim innym pracownikom ZOZ-u.

- Chciałem również podziękować staroście, wicestaroście, zarządowi powiatu i radzie powiatu za to, że w penym momencie podjęła śmiałą i odważną decyzję o restrukturyzacji. Proszę państwa, pragnę również podziękować, czego byś może nie docieniamy na co dzień, mieszkańcom naszego powiatu, którzy są pacjentami i którzy jednocześnie są naszymi pracodawcami. Chcę podziękować także mieszkańcom powiatów ościennych, skąd pochodzi również duży procent. Na koniec, dziękuję kapitule za to, że się nie pomyliła w obliczeniach i zajęliśmy drugie miejsce w Polsce, w kategorii o której panowie wspomnieli. Dziękuję.

Starosta Wojciech Zdziarski również zabrał głos mówiąc, że restrukturyzacja, jaka nastąpiła, mogła zakończyć się powodzeniem jedynie dzięki ogromnej determinacji dyrekcji. Wspomniał także o tym, że łęczycki szpital nie otrzymał żadnego wsparcia od państwa, jak to było w innych przypadkach i własnymi siłami musiał walczyć o efekt, jaki udało się obecnie uzyskać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.