Reklama

Maciej Pol i Wojciech Poradowski w "Czwórce", czyli nocne czytanie

Opublikowano: czw, 9 lut 2017 11:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności  3 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 Łęczycy odbyło się Nocne Czytanie w ramach programu rozwijającego czytelnictwo wśród uczniów. Spotkanie to było nagrodą dla dzieci za poprawienie lub utrzymanie wyniku nauczania w stosunku do poprzedniego semestru. Zebrała się spora ich liczba, która zaopatrzona w śpiwory, materace i karimaty, tudzież ulubione pluszaki, z entuzjazmem przybyła do szkoły, by tutaj spędzić noc pełną wrażeń.Magiczny wieczór z literaturą rozpoczęła pdyrektor Elżbieta Gieraga. Spotkanie poprowadziły panie: Honorata Paszkiewicz – nauczyciel bibliotekarz i Ewa Małecka – nauczyciel języka polskiego. W opiece nocnej uczestniczyli nauczyciele: Jolanta Romańska, Lena Szałowska, Beata Sobczak, Anna Kaźmierczak, Iwona Baranowska, Elżbieta Gieraga. Do pomocy i organizacji zgłosili się liczni nauczyciele: Anna Psiurska, Krzysztof Psiurski, Jarosław Andrysiak, Renata Kołodziejska, Beata Szałwińska, Iwona Jędrzejczak, Katarzyna Skarbek, Małgorzata Kaczyńska, Marzena Kowalska, Aleksandra Zyl.

Zanim wszyscy zasiedli do wspólnego słuchania wybranej na ten wieczór lektury, odbyły się podchody, czyli poszukiwanie przy pomocy zagadek miejsc, w których należało poszukać przedmiotów związanych z Nocnym Czytaniem. Utworzone przy pomocy słodkich niespodzianek „ Kolorowe Grupy” spisały się doskonale. Odnaleziony tajemniczy pakunek oraz zakładka do książki zostały przeniesione na miejsce wieczornego spotkania. Po prezentacji multimedialnej, przybliżającej postać pisarza, Andrzeja Maleszki, uczniowie doskonale zapamiętali wszystkie tytuły jego książek z serii „Magiczne drzewo”. Potwierdzeniem było ułożenie z rozsypanek wyrazowych wszystkich tytułów tej serii.

Bohaterką Nocnego Czytania była książka Andrzeja Maleszki pt. Magiczne drzewo. Olbrzym. Obszerny fragment lektury odczytał zaproszony na ten wieczór aktor Teatru Powszechnego w Łodzi, Wojciech Poradowski. Zaangażowanie aktorskie sprawiło, że dzieci z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwały się prezentowanym przygodom bohaterów. Następnie miały możliwość porozmawiać z aktorem na temat jego pracy i pasji.

Kolejna zagadka podchodów zaprowadziła dzieci na stołówkę szkolną, gdzie czekała na nie pyszna kolacja. Później zabawa potoczyła się dalej. Tym razem rozwiązanie zagadki doprowadziło do miejsca, gdzie na dzieci czekał sławny iluzjonista, Maciej Pol. Spotkanie to było dla dzieci również wielką atrakcją. Miały możliwość przeprowadzenia z zaproszonym gościem wywiadu oraz były świadkami jego niezwykłych umiejętności. Następnym punktem wieczoru była projekcja filmu Jumanji na sali gimnastycznej. Uczniowie ułożeni wygodnie na materacach z uwagą śledzili magiczne przygody bohaterów prezentowanego filmu. Zmęczeni wrażeniami ułożyli się do snu. Rano czekał na nich „szwedzki stół” ze śniadaniem.

Nocne Czytanie to nie tylko zainteresowanie uczniów literaturą poprzez stworzenie odpowiednich warunków do czytania i słuchania; to również kształtowanie postawy świadomego czytelnika, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, odpowiedzialności za własną pracę, to doskonała okazja do pogłębienia więzi ze szkołą. Spędzić noc w szkole? Czemu nie!

- Za to wspaniałe święto książki i nauki serdecznie dziękuję nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom oraz naszym wspaniałym gościom – mówi Elżbieta Gieraga.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE