Reklama

Magistrat planuje modernizację monitoringu miejskiego

Opublikowano:
Autor:

Magistrat planuje modernizację monitoringu miejskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Choć niektórym kojarzą się one z Okiem Wielkiego Brata, w wielu przypadkach okazują się niezwykle pomocne. Mowa o kamerach zainstalowanych w naszym mieście, które już wkrótce mają doczekać się modernizacji.W pierwszej kolejności wymienione zostaną kamery z analogowych na cyfrowe. Poprawi to jakość rejestrowanego obrazu co ułatwi ewentualną identyfikację osób uczestniczących w rejestrowanych zdarzeniach.- Chcielibyśmy również rozszerzyć istniejącą sieć monitoringu o nowe lokalizacje. Nie wykluczamy zatrudnienia dodatkowych osób w celu obsługi rozszerzonego systemu. Będzie to proces trwający dłużej niż jeden rok i o ostatecznym zakresie tej rozbudowy i modernizacji, a także o środkach na nowe etaty będą decydowali radni, zabezpieczając na ten cel pieniądze w kolejnych budżetach miasta – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów z mediami.

Jak dodaje, miasto jest otwarte na współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

- Chcemy zainteresować partycypacją w finansowaniu rozbudowy monitoringu łęczyckie spółdzielnie mieszkaniowe. Liczymy, że zechcą współuczestniczyć w finansowaniu, w zamian za objęcie monitoringiem newralgicznych terenów spółdzielni. Spółdzielnia Łęczycanka wyraziła już zainteresowanie tym pomysłem.

Decyzja o powstaniu centrum monitoringu jeszcze nie zapadła. Ale już teraz zarówno Straż Miejska jak i Policja mają na bieżąco podgląd obrazu z monitoringu. Zdarzenia  rejestrowane na terenie miasta przez kamery monitoringu są rejestrowane i monitorowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE