Reklama

Marek Szymański z nowym rekordem Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Marek Szymański z nowym rekordem Łęczycy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Bardzo dobrze na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów zaprezentował się jedyny reprezentant MKLA Łęczyca - Marek Szymański. W silnie obsadzonym biegu na 800 m zajął siódmą pozycję, poprawiając jednocześnie swój rekord Łęczycy (1:51.30 min).

Zwyciężył halowy V-ce mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy Adam Kszczot, reprezentujący barwy łódzkiego RKS-u (1:48.08 min).
Postawa biegacza z Łęczycy wzbydza szacunek gdyż jest to człowiek który w sposób wzorowy połączył uprawianie sportu na wysokim poziomie z nauką i pracą zawodową.
W trakcie swojej kariery sportowej z wyróżnieniem ukończył jednocześnie dwa kierunki studiów magisterskich, a następnie wygrał konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze Rynku i Inwestycji Kapitałowych  Uniwersytetu Łódzkiego. Natychmiast po podjęciu pracy naukowej rozpoczął studia doktoranckie. Ponownie bez problemu połączył obowiązki zawodowe z czynnym uprawianiem sportu.
Marek to niezwykle pozytywne zjawisko w MKLA Łęczyca. Zawsze uśmiechnięty i życzliwy. Bardzo lubiany przez kolegów i trenujące dzieci. Miał propozycje podjęcia treningów z trenerem kadry narodowej Zbigniewem Królem i utytułowanym biegaczem Adamem Kszczotem. Zrezygnował z tej możliwości gdyż jak twierdzi sport to dla niego wielka życiowa przygoda, ale jego jednak bardziej interesuje praca naukowa. Poszedł swoją drogą, stanowiąc wzór do naśladowania dla młodych łęczyckich sportowców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE