Reklama

Reklama

„Moja wymarzona ekopracownia” - EKOklasa w Stemplewie

Opublikowano: czw, 4 gru 2014 09:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Oficjalne otwarcie EKOklasy w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Juliana Tuwima w Stemplewie odbyło się w piątek, 28 listopada 2014 roku. Powiat Łęczycki otrzymał dotację do kwoty 22.471,00 zł na realizację zadania w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Otrzymana dotacja była przeznaczona na zakup: pomocy dydaktycznych, sprzętu fotograficznego, komputerowego, audio video, roślin doniczkowych, wyposażenie i odnowienie pomieszczenia. Dzięki Ekoklasie uczniowie będą uczyć się w nowoczesnej pracowni, która dodatkowo zyskała na remoncie i modernizacji. Koszt całkowity zadania 24.576,00 zł.

Reklama

W uroczystym otwarciu EKOklasy m.in. uczestniczyli starosta powiatu łęczyckiego Wojciech Zdziarski, zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi Wiesław Łukomski, przewodnicząca Rady Rodziców Halina Wojtera i jej zastępca Wincenty Pastwiński oraz sekretarz  Rady Rodziców Irena Walaszczyk. Gości powitał dyrektor Andrzej Zielonka, który krótko przedstawił historię nowo powstałej pracowni. W swoich wystąpieniach wszyscy zwracali uwagę na potrzebę ochrony środowiska i dziękowali za zaangażowanie placówki w działania edukacji ekologicznej. Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych z biologii i chemii przygotowali okolicznością ekologiczną wystawę i prezentację. W drugiej części spotkania zaszczytu przecięcia wstęgi i tym samym dokonania aktu otwarcia „Mojej wymarzonej ekopracownii” EKOklasy doznali goście Wiesław Łukomski, Wojciech Zdziarski, Halina Wojtera, ks. Józef Waszak, uczennica Anna Walczak i dyrektor Ośrodka. Po ceremonii do klasy udała się grupa uczniów, która wzięła udział w lekcji pokazowej. Lekcję przeprowadziła Jolanta Chmielecka, opiekun EKOklasy-nauczyciel biologii i chemii. Zrealizowanie takiego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania i nakładów finansowych w swojej wypowiedzi podkreślał dyrektor Zielonka. Były podziękowania, upominki, kwiaty, życzenia i wiele serdeczności. A na koniec był tort.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.