Reklama

Na pohybel znieczulicy - przechodzień i mundurowi uratowali mężczyznę

Opublikowano:
Autor:

Na pohybel znieczulicy - przechodzień i mundurowi uratowali mężczyznę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czasach wszechogarniającej nas znieczulicy zachowanie, jakim wykazał się przechodzień jest na wagę złota. Jego czujność i szybka interwencja łęczyckich funkcjonariuszy zapobiegła bowiem tragedii, jaka mogła się rozegrać na jednej z ulic miasta. Uratowany przed wychłodzeniem został nietrzeźwy mężczyzna leżący w samej koszuli na ławce.

Zgłoszenie, które wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy w minioną niedzielę  około godz. 21:30 dotyczyło przebywającego na mrozie 50-latka, który leżał bez ciepłej odzieży na ławce. Niska temperatura panująca wówczas na zewnątrz mogła okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. Po przybyciu na miejsce mundurowych okazało się, że mężczyzna jest pijany i przemarznięty. Podjęto zatem decyzję o zadysponowaniu na miejsce karetki, po której przyjeździe 50-latek został dowieziony do szpitala.

Szczęśliwy finał zdarzenia nie miałby miejsca, gdyby nie szybka reakcja funkcjonariuszy i przede wszystkim wzorowa postawa przypadkowego przechodnia, dzięki któremu mężczyzna nie uległ śmiertelnemu wychłodzeniu i trafił pod opiekę lekarzy.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE