Reklama

Reklama

„Nasza Eko-pracownia – My i nasz świat – SP w Błoniu”

Opublikowano: czw, 23 lut 2017 09:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 22 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie Eko-Pracowni w Szkole Podstawowej w Błoniu. Jest to już ostatnia szkoła na terenie naszej Gminy, która takiej sali jeszcze nie posiadała.Dzięki pozyskanemu w roku 2016 dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 35 000 zł udało się jednak stworzyć pracownię, w której uczniowie uczyć się będą szacunku do środowiska, i która to przyczyni się do wzrostu zainteresowania wśród nich przyrodą i ekologią. Będzie także inspirować młodzież do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia zaproszonych gości wśród których znaleźli się: Wiesław Łukomski – zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, Jacek Rogoziński - wójt gminy Łęczyca, Włodzimierz Starzyński – przewodniczący Rady Gminy Łęczyca, Jadwiga Frątczak – zastępca przewodniczącego Rady Gminy Łęczyca, Andrzej Piłacik – kierownik Referatu Oświaty Gminy Łęczyca, Wojciech Frankowski - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy, ks. Krzysztof Wasiak – proboszcz Parafii  p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Łęczyca oraz przedstawicielki Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Błoniu.

Następnie zastępcap rezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi wraz z wójtem Gminy Łęczyca oraz Adrianną Miksą – nauczycielem j. angielskiego, zastępującą w tym dniu dyrektor szkoły, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, otwierając oficjalnie Eko – Pracownię. W dalszej części, która miała miejsce już wewnątrz nowoutworzonej sali ks. Krzysztof Wasiak dokonał jej poświęcenia. Chwilę później głos zabrali zaproszeni goście.

Wiesław Łukomski w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie edukacji ekologicznej i przyrodniczej wśród najmłodszych i życzył, by pracownia przyczyniła się do podwyższenia świadomości ekologicznej uczniów. Natomiast wójt oraz przewodniczący rady Gminy wraz ze swoim zastępcą życzyli pedagogom i uczniom samych sukcesów i przyjemności związanych z korzystaniem z Eko – Pracowni. Podkreślili również, iż uczniowie będą z pewnością realizować w nowej pracowni  swoje przyrodnicze pasje oraz podejmować działania sprzyjające ochronie przyrody.

Po wystąpieniach wszystkim zgromadzonym gościom pokazana została prezentacja multimedialna poświęcona różnym sposobom dbania o środowisko. Następnie przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie szkoły zaprezentowali wcześniej przygotowane występy artystyczne poświęcone ekologii i ochronie przyrody. Na zakończenie uroczystości przedstawicielki Rady Rodziców przekazały pod opiekę nauczycieli i uczniów żywe zwierzątka, które będą m.in. uczyć dzieci odpowiedzialności związanej z opieką nad żywym stworzeniem.

W ramach utworzonej Eko-Pracowni zakupiono m.in. pomoce dydaktyczne, rośliny, sprzęt audio wideo, komputerowy i fotograficzny, różnego rodzaju wyposażenie, które przyczynią się do podniesienia poziomu wiedzy i wzrostu świadomości ekologicznej u uczniów.

Na koniec tej miłej uroczystości nie zabrakło też słodkiego akcentu. Na zgromadzonych czekały ciasta i ciepłe napoje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.