Reklama

Nie będzie podatku od posiadania psów? Jest opinia komisji stałych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj w ratuszu miejskim o godzinie 16:15 odbyło się posiedzenie wszystkich komisji stałych pod przewodnictwem komisji gospodarki i mienia.Projekty uchwał przedstawił burmistrz Krzysztof Lipiński. Punktem, przy którym radni najwięcej dyskutowali, choć nie mieli problemu z wydaniem opinii, był punkt 6, czyli omówienie i wydanie opinii do projektu uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalena wysokości podatku od posiadania psów.Krzysztof Lipiński tłumaczył ten projekt tym, że miasto nie ma instrumentów prawnych do egzekwowania podatku, a dochód w poprzednim roku wyniósł zaledwie 1 750 zł.Skarbnik Anna Kochańska także optowała za projektem, mówiąc, że choć jako skarbnik nie powinna tego rozwiązania polecać, to jednak samo egzekwowanie podatku powoduje większe koszty.Burmistrz dodał również, że jest to trochę niesprawiedliwe wobec posiadaczy psów, ponieważ osoby posiadające inne zwierzęta takich podatków nie płacą. 

Radny Tomasz Baranowski zwrócił uwagę na to, że wlaściciele czworonogów, mimo wszystko, nie sprzątają po swoich pupilach i zastanawiał się, czy jest jakaś możliwość, aby niejako wymusić na nich ten obowiązek.

Radny Paweł Kurczewski zaproponował, aby edukowano mieszkańców w tym temacie.

- Zróbmy akcję promocyjną, rozdajmy ludziom torebki… Ja na przykład mam psa i do mnie to dotarło – mówił.

Temat zszedł na jednostkę budżetową „Zieleń Miejska”, gdzie przy okazji, przed radnymi, zaprezentował się nowy dyrektor Tadeusz Arnold, który podziękował komisji za wybór i zagwarantował otwartość na współpracę z radnymi. Jak przyznał, jest również umówiony na „zwiedzanie” miasta z radnym Krzysztofem Razikiem.

Gdy powrócono do sprawy projektu uchwały, radni podjęli jednogłośną, pozytywną opinię. Jeżeli uchwała zostanie podjęta, uchyli tym samym poprzednią uchwałę w sprawie ustalenia wysokości podatku od posiadania psa, co w praktyce oznacza, że właściciele swoich pupili nie będą płacili dodatkowego podatku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE