Reklama

Niechronieni: ukarano 19 osób

Opublikowano:
Autor:

Niechronieni: ukarano 19 osób - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj na terenie Łęczycy policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Łęczycy prowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni”. Patrole zwracały szczególną uwagę na osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, wchodzące na przejście w cyklu czerwonego światła oraz poruszające się poza obszarem zabudowanym bez odblasków.Podczas trwania działań  policjanci ujawnili i ukarali za popełnione wykroczenia 9 kierujących samochodami, 4 rowerzystów oraz 6 pieszych.

W trakcie prowadzonych działań wyeliminowali z ruchu dwóch rowerzystów oraz mężczyznę, który kierował ciągnikiem mimo spożytego alkoholu. Około godziny 8 w Topoli Królewskiej policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu i sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerowymi obowiązujący do 2020 roku. Dwie godziny później w trakcie czynności w Grabowie mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kolejnego cyklisty. Mężczyzna zakończył podróż z wynikiem 1,2 promila alkoholu. Po godzinie 19.00 tego dnia policjanci z ruchu drogowego na terenie Nowego Gaju podjęli interwencję wobec mężczyzny, który kierował ciągnikiem rolniczym. 44 – latek miał w organizmie 0,3 promile alkoholu.

Podkreślić należy, że bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu zależy przede wszystkim od człowieka, od jego zachowania jako uczestnika ruchu drogowego. Ważnym elementem jest kształtowanie wśród kierowców rozwagi w dostosowaniu stylu jazdy do warunków panujących na drogach oraz zwracania większej uwagi na przemieszczających się po drogach pieszych i rowerzystów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE