Reklama

Nielegalny towar w Piątku. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę!

Opublikowano:
Autor:

Nielegalny towar w Piątku. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zabezpieczonych blisko 1400 kilogramów suszu tytoniowego oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz maszyny do produkcji papierosów to bilans działań podjętych przez kryminalnych z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz funkcjonariuszy Służby Celnej w Kutnie.Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 700 tysięcy złotych.

- Policjanci  łęczyckiej policji wraz z funkcjonariuszami służby celnej w Kutnie 4 lutego przeszukali jedno z gospodarstw na terenie gminy Piątek. Kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją od jakiegoś czasu podejrzewali, że w tym miejscu mogą znajdować się większe ilości nielegalnego towaru. W trakcie realizacji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1166 kilogramów suszu tytoniowego oraz 195 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy - informuje podkom. Agnieszka Ciniewicz z KPP w Łęczycy.

Ponadto  zabezpieczyli linię produkcyjną na którą składały się: zgrzewarka nożna, maszyna do cięcia liści tytoniu oraz 37 sztuk foliowych toreb służących do przechowywania gotowych papierosów. 51 – letni właściciel posesji został zatrzymany i usłyszał zarzut przechowywania nielegalnego towaru, zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był wcześniej notowany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE