Reklama

Oficjalne otwarcie lodowiska planowane na 23 grudnia

Opublikowano:
Autor:

Oficjalne otwarcie lodowiska planowane na 23 grudnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 23 grudnia planowane jest uroczyste otwarcie lodowiska na dziedzińcu Królewskiego Zamku w Łęczycy. Termin ten zostanie utrzymany pod warunkiem sprzyjającej aury, a zwłaszcza temperatury powietrza utrzymującej się poniżej pięciu stopni Celsjusza.By korzystający z lodowiska mogli w pełni czerpać z uroków zamkowego otoczenia, obiekt został zbudowany bez wykorzystania namiotu ochronnego. Z tego powodu jest on bardziej narażony na warunki pogodowe. Panujące ostatnio temperatury i opady deszczu już raz spowodowały przesunięcie terminu uruchomienia lodowiska.Wykonawca zadania zapewnia, że przy obecnej aurze, obiekt osiągnie wstępną gotowość roboczą w najbliższą niedzielę. Kolejne dwie doby potrwają testy lodu i jego ostateczne domrażanie.Już teraz wiadomo, że w dniu otwarcia wszyscy odwiedzający lodowisko na Zamku Królewskim w Łęczycy będą mogli skorzystać z jego atrakcji za darmo.

W pozostałym okresie funkcjonowania lodowiska opłata za godzinę korzystania wynosi: od poniedziałku do piątku: dzieci - 4 zł, dorośli – 6zł; od soboty do niedzieli i w święta: dzieci- 5 zł, dorośli: 7 zł. Opłata za godzinę najmu pary łyżew: 6 zł od osoby, serwis pary łyżew – 10 zł.

Wyasygnowane na zorganizowane lodowiska środki z budżetu miasta, pozwoliły dodatkowo na zapewnienie bezpłatnego wstępu na lodowisko dzieciom w wieku przedszkolnym i uczęszczającym do szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej z terenu Miasta Łęczyca w okresie ferii zimowych tj. od 13.02.2016 r. do 28.02.2016 r. w godzinach otwarcia lodowiska oraz w pozostałych dniach nauki szkolnej w grupach zorganizowanych w godzinach zajęć lekcyjnych, t.j. od 8.00-14.30 dla 2 klas (około 55 osób). Zorganizowane grupy uczniów w trakcie korzystania z obiektu otrzymywać będą gorący napój.

Ulgowy lub darmowy wstęp na obiekt będzie możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej podlegających łęczyckiemu samorządowi miejskiemu szkół podstawowych i gimnazjum lub dokumentu z adresem zamieszkania na terenie Łęczycy opiekuna dziecka - w przypadku dzieci przedszkolnych.

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, możliwością nieodpłatnego (bądź za opłatą ulgową) korzystania z lodowiska, co w chwili obecnej nie jest objęte umową, prowadzone są rozmowy ze Starostą Powiatu Łęczyckiego, na temat ewentualnego sfinansowania ulg, z których mogliby ci uczniowie skorzystać. Podobne rozmowy w celu zapewnienia bezpłatnych i ulgowych wejść dzieciom mieszkającym na ternie Gminy Łęczyca, prowadzone są z jej Wójtem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE