Reklama

Reklama

Pełen wrażeń czwartek w podstawówce w Czernikowie

Opublikowano: wt, 21 cze 2016 09:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 16 czerwca był pełen bardzo ważnych i znaczących wydarzeń w Szkole Podstawowej w Czernikowie.Po pierwsze, w szkole gościł przedstawiciel KRUS Radosław Janicki z prelekcją i pokazem filmowym pod tytułem "Bezpieczeństwo na wsi”. Uczniom przybliżone zostały zasady bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych, a także sposoby eliminowania tych zagrożeń.

Reklama

Uczniowie otrzymali również informację, jakich prac gospodarskich nie wolno im wykonywać przed ukończeniem 16–ego roku życia. Po obejrzeniu filmu i krótkiej pogadance rozdane zostały uczniom testy konkursowe. Odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci na wsi, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świadomość zagrożeń w różnych sytuacjach. Laureatami owego testu zostali: Magdalena Szymczak (kl.III), Karolina Wasiak (kl.IV) oraz Tomasz Stańczyk (kl.IV).

Tego samego dnia w szkole odbyło się podsumowanie działalności SKO w roku szkolnym 2015/2016 oraz wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej o. w Piątku Dorotę Szczerbiak.

Osoby nagrodzone plecakami za systematyczne oszczędzanie w SKO to: Natalia Mikołajczyk (kl.II), Piotr Kaźmierak (kl.II), Krzysztof Witczak (kl.II), Wiktoria Mikołajczyk (kl.IV), Magdalena Gładysz (kl.IV), Karolina Wasiak (kl.IV), Dawid Zieliński (kl.IV) oraz Igor Mikołajczyk (kl. V). Pozostałym aktywnym w oszczędzaniu przyznane zostały drobne upominki.

Ostatnim równie ważnym wydarzeniem czwartku 16 czerwca było ogłoszenie wyników Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Zdrowy styl życia. Zwycięzcami zostali: miejsce I – Martyna Kubiak (kl.V), miejsce II – Nikodem Kwapisz (kl.V) oraz miejsce III – Igor Mikołajczyk.

Uczniowie z Czernikowa odnieśli również sukces w Międzyszkolnym Konkursie z Matematyki w Szkole Podstawowej w Piątku. Zaszczytne I miejsce w kategorii klas V zajęła Aleksandra Olczak, II miejsce w kategorii klas V zdobyła Martyna Kubiak, natomiast II miejsce w kategorii klas VI przypadło Annie Leszczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.