Reklama

Pijani na drogach zatrzymani przez policjantów!

Opublikowano:
Autor:

Pijani na drogach zatrzymani przez policjantów! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Cyklista „z promilami” i  sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi i rowerowymi zatrzymany dwukrotnie przez patrol policji w przeciągu godziny.Trzech amatorów jazdy „na podwójnym gazie” zostało wyeliminowanych z dróg powiatu łęczyckiego w ciągu ostatniego weekendu.28 listopada około godziny 8 rano patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Łęczycy prowadził działania na terenie gminy Łęczyca. Kontrola rowerzysty wykazała, że miał on w organizmie 1,16 promila alkoholu.

Kilka minut później interwencja na tym samym terenie pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego amatora mocnych trunków. Badanie 26 – letniego rowerzysty wykazało, że miał on w organizmie 0,6 promila alkoholu. Tego samego dnia przed 11 na terenie gminy Grabów kolejny cyklista poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu osiągnął wynik 0,3 promila alkoholu  w organizmie.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 57 – latek  nie powinien wyruszać w podróż, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerowymi. Z związku z powyższym  policjanci podjęli stosowne kroki prawne wobec mężczyzny, jednak ten nie zastosował się do wytycznych mundurowych. Po godzinie funkcjonariusze podjęli kolejną interwencję wobec tego samego cyklisty ponieważ po raz kolejny wyruszył w drogę rowerem. Tym razem badanie wykazało, że miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Przestępstwo naruszenia zakazu sądowego jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE