Reklama

Pilne! Komendant straży zrezygnował z funkcji! Burmistrz wydaje oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Pilne! Komendant straży zrezygnował z funkcji! Burmistrz wydaje oświadczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Z ostatniej chwili: komendant straży miejskiej Tomasz Olczyk złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jest to pokłosie ostatnich alkoholowych wybryków jego podwładnych, o których pisaliśmy tutaj, tutaj i tutaj.Olczyk nie rezygnuje jednak z pracy jako municypalny -  będzie pełnił funkcję starszego strażnika. Stanowisko komendanta zostanie powierzone Ewie Marciniak na początkowy okres trzech miesięcy. Niedługo ogłoszone mają zostać także dwa konkursy na strażników.W związku z ostatnimi wydarzeniami burmistrz Andrzej Olszewski wystosował oświadczenie, które prezentujemy poniżej:

 Zawiadamiam, że w związku z ostatnimi wydarzeniami - naruszeniami podstawowych obowiązków pracowniczych, które miały miejsce w Straży Miejskiej w Łęczycy zostałem zmuszony do podjęcia restrykcyjnych działań. Dwóch z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łęczycy straciło pracę, a Komendant Straży Miejskiej oddał się do dyspozycji Burmistrza, stracił swoja funkcję. Od dnia 14.10 br. będzie wykonywał obowiązki starszego inspektora Straży Miejskiej w Łęczycy. Z uzyskanych informacji wynika, że bezpośredni wpływ na naruszenie obowiązków pracowniczych przez dwóch strażników miejskich miały względy osobiste-pozasłużbowe.

Pomimo zaistniałej sytuacji uważam, że Straż Miejska w Łęczycy jest potrzebna, jednakże formacja w chwili obecnej zostanie poddana gruntownej restrukturyzacji. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie nabór na wolne stanowiska w Straży Miejskiej w Łęczycy. W dniu 13.10. br. czasowo obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Łęczycy będzie pełniła, Pani Ewa Marciniak, starszy strażnik Straży Miejskiej.

Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że służba w Straży Miejskiej to służba społeczeństwu i sprawy osobiste – pozasłużbowe nie powinny w żaden sposób jej zakłócać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE