Reklama

Piotr Zacharski przedstawił się szerszej publiczności

Opublikowano:
Autor:

Piotr Zacharski przedstawił się szerszej publiczności  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wtorkowe posiedzenie komisji wspólnych przyniosło ze sobą parę ciekawostek. Jednym z nich było wystąpienie pełnomocnika burmistrza ds. kontaktów międzyinstytucjonalnych Piotra Zacharskiego, który miał okazję przedstawić się szerszej publiczności.Piotr Zacharski został zatrudniony w urzędzie 19 września ubiegłego roku, a Jakub Pietkiewicz opowiadał o nim tak: - Nowy Pełnomocnik posiada wyższe wykształcenie i ponad 33 letni staż pracy, w tym 10 lat na stanowiskach kierowniczych w Policji. Podczas dotychczasowej ścieżki zawodowej uczestniczył w licznych szkoleniach i pracach zespołów w tym zespołu przy Marszałku Województwa Łódzkiego do spraw wdrażania funduszy unijnych.

Jednak, pomimo takiej laurki, niewiele osób wiedziało czym konkretnie zajmuje się pełnomocnik. Piotr Zacharski miał okazję to nadrobić. 

- W moim zakresie obowiązków jest współpraca z wszystkimi instytucjami, zarówno samorządowymi jaki i poza samorządowymi. Przygotowywanie gruntu pod ewentualne rozmowy z przedstawicielami, naświetlenie burmistrzowi interesujących go tematów, jak również współpraca z Urzędem Marszałkowskim – mówił Zacharski - Swego czasu miałem dobre kontakty z Urzędem Marszałkowskim, ponieważ pracowałem w grupie zajmującej się zwalczaniem i nieprawidłowościami w przyznawaniu Funduszy Europejskich.  Również współpraca z policją, jak państwo wiedzą, wcześniej pracowałem w policji, wdrażanie tematów przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Radni sceptycznie podeszli do autoprezentacji pełnomocnika. Paweł Kulesza poprosił Piotra Zacharskiego, aby ten na przyszłą sesję rady miasta przygotował szczegółowy wykaz dotychczasowych wykonanych prac na tym stanowisku. 

- Chciałbym prosić o jedną rzecz. Oprócz tych haseł, nic nam nie mówiących, tak naprawdę przekazał nam pan zakres czynności, które można przypisać każdemu i nikomu. Ja bym poprosił pana o przygotowanie dla rady swoich działań, czyli przez te sześć miesięcy, konkretnie: przygotowanie takiej sprawy, takiej, prowadzenie rozmów w takiej sprawie, rozmowa z policją, w jakim zakresie , konkretne efekty… Żeby to nie była opowieść, tylko konkretnie tak, żeby dało to się zlokalizować w miejscu i czasie – powiedział przewodniczący rady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE