Reklama

Poświęcenie nowej części Sanktuarium w Świnicach Warckich

Opublikowano:
Autor:

Poświęcenie nowej części Sanktuarium w Świnicach Warckich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 23 sierpnia 2015 roku odbędzie się uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Uroczystego aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Diecezji Włocławskiej.  Sanktuarium w kościele parafialnym w Świnicach zostało ustanowione dekretem Biskupa Bronisława Dembowskiego z dnia 25 września 2002 roku.Kościół świnicki jest miejscem Chrztu św. Faustyny. Przechowuje się w nim bezcenne skarby po naszej wielkiej Rodaczce: chrzcielnicę, przy której została przyjęta do świętego Kościoła, konfesjonał, w którym się spowiadała, ołtarz, przed którym się modliła.

Myśl o rozbudowie Sanktuarium zrodziła się z troski o zapewnienie licznie przybywającym do Sanktuarium pielgrzymom godnego miejsca modlitwy i skupienia. 

Decyzja o rozbudowie została podjęta 16 lutego 2004 roku. 11 marca 2004 roku Komisja Kurii Diecezjalnej Włocławskiej pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Meringa zleciła opracowanie projektu rozbudowy Sanktuarium.  W Święto Bożego Miłosierdzia, 3 kwietnia 2005 roku Biskup Stanisław Gębicki pobłogosławił plac budowy, a już następnego dnia rozpoczęły się prace budowlane. 

Nowa świątynia w Świnicach Warckich stanowi votum wdzięczności Diecezji Włocławskiej i rodzinnej parafii Apostołki Bożego Miłosierdzia za naszą Najznamienitszą Rodaczkę, której Opatrzność zleciła misję przekazania światu orędzia o Bożym miłosierdziu.  Wszystkich Czcicieli Miłosierdzia Bożego i tych, którzy czują się przyjaciółmi św. Siostry Faustyny - w imieniu Wspólnoty Parafialnej, Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia pragnę serdecznie zaprosić na uroczystość poświęcenia nowej części świątyni w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich – ks. Janusz Kowalski, Proboszcz i Kustosz.  Niech w tym szczególnym dniu, na nas i na cały świat wyleją się obficie zdroje Bożego Miłosierdzia. 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI: 
godz. 9.30 – Montaż słowno-muzyczny 
godz. 11 – Uroczysta Msza św. z obrzędem poświęcenia, którego dokona Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Alojzy Mering, transmitowana przez TVP Polonia 
godz. 15 – Godzina Miłosierdzia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE