Reklama

Poznajmy się! – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie

Opublikowano:
Autor:

Poznajmy się! – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 5-7 listopada społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy miała przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie. Wizyta ta miała na celu zbliżenie społeczności szkół noszących imię Jana Pawła II, wymianę doświadczeń, a także zapoznanie się z historią i kulturą regionów. Uczestnicy wymiany zostali podzieleni na cztery grupy tematyczne: historyczna, dziennikarska, papieska, przyrodnicza, kulturalna. Każda z nich przygotowywała swoje relacje w postaci prezentacji multimedialnych.

W pierwszym dniu wizyty nastąpiło oficjalne przywitanie gości i prezentacja szkoły w Sycowie. Następnie uczestnicy wymiany zwiedzili Archikolegiatę p.w. Najświętszej Maryi Panny i św. Aleksego w Tumie, pobliskie grodzisko, Kościół i Klasztor pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, pomnik Bohaterów Walk nad Bzurą, budynek byłego Zakładu Karnego, Pradolinę Warszawsko-Berlińską. To nie koniec atrakcji. W hali sportowej odbyły się liczne gry i zabawy integrujące młodzież z naszych szkół. Wieczorem grupy tematyczne jeszcze raz spotkały się w swoim gronie, aby uporządkować zdobyte materiały i wiedzę, które wykorzystają w swoich multimedialnych pokazach.

W drugim dniu pobytu w Łęczycy uczniowie i nauczyciele z Sycowa poznawali bazę lokalową i dydaktyczną gimnazjum. W rolę przewodników wcielili się uczniowie oprowadzając naszych gości po budynku szkoły. O specyfice pracy, kołach zainteresowań i dodatkowych przedmiotach realizowanych w naszym gimnazjum opowiadali poszczególni nauczyciele. Następnie grupa udała się na wycieczkę do Łodzi, gdzie zwiedzała najciekawsze miejsca stolicy naszego regionu. Wieczorem na uczestników wymiany czekały kolejne zabawy integracyjne, a na koniec dnia praca w grupach tematycznych.

Trzeci dzień pobytu naszych gości, to przede wszystkim wielki finał wymiany. W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie społeczności naszych szkół. W czasie jego trwania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o wspólnym patronie, pokazy poszczególnych grup tematycznych, konkurs "Co wiecie o sobie, co wiemy o Was?" z licznymi fantami, nagrodami, piosenkami i tańcem. Wspólnie zaśpiewano również "Barkę" i wysłuchano pieśni patriotycznych. Na koniec uczestnicy wymiany podziękowali sobie za trzy wspaniałe dni spędzone w naszym regionie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE