Reklama

Pracowity weekend łęczyckich, młodych tenisistów

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Najbliższa sobota i niedziela, 10-11 grudnia zapowiadają się bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie pracowicie dla młodych tenisistów z Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego – Łęczyca. Właśnie 10 grudnia w sobotę po niemal całorocznych zmaganiach na dwóch najnowocześniejszych obiektach wielkopolski, w Poznaniu oraz w pobliskim Puszczykowie, dobiegną końca zmagania najmłodszych adeptów spod znaku Tenis 10, Programu PZT oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.Ogólnopolski cykl turniejów Tenis 10, któremu patronuje 3-cia rakieta świata - Agnieszka Radwańska jest w tym roku największym przedsięwzięciem dla młodych tenisistów w Polsce.

Cykl składał się z 11 comiesięcznych turniejów granych na przemian w Poznaniu i Puszczykowie. Łączna pula nagród przewidziana dla najlepszych w całej serii to 40.000 zł. O końcowym zwycięstwie zadecyduje suma zdobytych punktów w każdym z turniejów. Właśnie w sobotę w Puszczykowie podczas ostatniej imprezy w grudniu 2016 nastąpi podsumowanie i rozdanie nagród dla najlepszych dzieci grających w grupach wiekowych: do 7-8-9-10 lat.

Wielokrotnie klub miał przyjemność pochwalić się sukcesami asa atutowego ucznia IIIc z SP-3. Oliwer Miśkiewicz praktycznie od samego początku cyklu z turnieju na turniej stawał się prawdziwym liderem, najtrudniejszej i najbardziej licznej kategorii czerwonej, czyli dla dzieci do lat 8. Wygrywał turniej za turniejem i jedynie 2-3-krotnie zajmował „tylko” II miejsca.

 Po 10 imprezach Oliwer jest zdecydowanym liderem kategorii czerwonej 8-latków, ale mamy jeszcze dwie młodsze dziewczynki: 6-letnia Nadia Jasińska z SP-4 zajmuje 11 miejsce, a Oliwia Gibowska jest 50 na ok. 70 sklasyfikowanych dzieci z całej Polski. Organizatorzy zapewniają, że w sobotę na turniej finałowy ma przyjechać Agnieszka Radwańska, która wspólnie ze swoim teamem oraz Firmą Lexus Polska, wręczy najlepszym młodym tenisistom główne trofea cyklu.

Natomiast nazajutrz w niedzielę 11 grudnia dobiegnie końca tegoroczny Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja VII – 2016.  To najstarszy w Polsce cykl imprez dla najmłodszych – światowego Programu Tenis 10, Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Tym samym gramy z całą tenisową Polską  już 7 rok z rzędu.

Sztandarowa impreza wciąż się rozwija, zmieniając swój charakter dla zwiększenia atrakcyjności i podniesienia poziomu rywalizacji dziecięcego tenisa. Tym samym turniej był niczym ultra - maraton tenisowy, który rozpoczął się w marcu, a zakończy w grudniu 2016r. - turniejem finałowym właśnie w najbliższą niedzielę. W tegorocznej edycji brało udział ok. 100 dzieci w wieku od 6 do 10 lat z różnych miast i klubów całej Polski.

Nowością cyklu było to, że imprezy letnie, jak zwykle odbywały na pięknych 8 kortach w Królewskiej Łęczycy, zaś halowe organizujemy w prawdziwie profesjonalnej 4-kortowej hali tenisowej w Pabianicach, Wszystko to dzięki dobrej współpracy Zarządu WZT Łódź i MOSiR-u Pabianice. Dla triumfatorów całego rocznego przedsięwzięcia oraz za miejsca I-VI w końcowej klasyfikacji punktowej są przygotowane specjalne Trofea oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i gadżetów tenisowych od Wilson Polska, które zostaną wręczone najlepszym w niedzielę 11 grudnia, po zakończeniu turnieju finałowego i podsumowaniu rankingu całego cyklu 2016r. Nasza „eksportowa” trójka młodych, tenisowych diamentów z MMKT – Łęczyca, czyli: Oliwia, Nadia oraz Oliwer zajmują wysokie 2 -3 miejsca w aktualnym rankingu Cyklu po rozegraniu 9 turniejów. Mamy więc dużą nadzieję, że po dobrym niedzielnym występie w Pabianicach zdołają utrzymać wysokie lokaty i będą mogli otrzymać główne Trofea Cyklu - Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016, a także cenne upominki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE