Reklama

Program Infrastruktury lekkoatletycznej szansą dla Łęczycy?

Opublikowano:
Autor:

Program Infrastruktury lekkoatletycznej szansą dla Łęczycy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności O tym, że łęczycki sport radzi sobie całkiem nieźle najlepiej świadczą wyniki młodszych roczników Górnika Łęczyca, którzy szturmem zdobywają kolejne turnieje oraz lekkoatletów, którzy również nie mają równych na swoim polu.To właśnie dla tych drugich pojawiła się kolejna szansa – Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka zatwierdził Program Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej na rok 2017.

Program ma na celu poprawienia stanu infrastruktury lekkoatletycznej, a dofinansowanie mogą uzyskać obiekty o różnych wariantach funkcjonalnych i realizacyjnych. Mogą być to więc te uwzględniające realizację treningu i zajęć z wychowania fizycznego oraz te umożliwiające profesjonalne współzawodnictwo sportowe. 

- Średniookresowym zamierzeniem resortu jest takie skoordynowanie procesów inwestycyjnych w samorządach, aby na terenie każdej gminy był przynajmniej 1 obiekt lekkoatletyczny, natomiast na terenie powiatu przynajmniej 1 certyfikowany obiekt lekkoatletyczny (w siedzibie powiatu bądź w wiodącym ośrodku lekkoatletycznym zlokalizowanym poza siedzibą powiatu). Powstałe w wyniku dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej obiekty będą miały charakter ogólnodostępny, a dostęp do nich będzie nieodpłatny – czytamy na stronie Ministerstwa. 

Nabór wniosków przewidziany jest w terminie od 3 kwietnia do 28 kwietnia 2017 roku. Więcej informacji można uzyskać TUTAJ 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE