Reklama

Reklama

Przedszkole czy oddział przedszkolny, czyli gdzie posłać sześciolatka?

Opublikowano: śr, 29 lis 2017 13:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Miasto Łęczyca w roku szkolnym 2018/2019 planuje utworzenie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych nr 1, 3 oraz 4, do których od września uczęszczałyby sześciolatki. Urząd Miejski w Łęczycy przeprowadza spotkania informacyjne, mające na celu rozwianie wszelkich wątpliwości wśród rodziców obecnych pięciolatków, które za rok pójdą do „zerówki”. 28 listopada br. odbyło się spotkanie w Przedszkolu nr 2.

Reklama

– W lutym przyszłego roku rodzice dzisiejszych pięciolatków zadecydują, gdzie ich dziecko będzie kontynuować edukację. Czy w przedszkolu, do którego uczęszcza obecnie, czy nowo otwartym oddziale przedszkolnym. Pragnę podkreślić, że rodzice dobrowolnie podejmują decyzję o przeniesieniu dziecka do oddziału przedszkolnego – informuje wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Dzieci, które swoją edukację będą kontynuować w oddziale przedszkolnym na pewno mogą liczyć na lepsze warunki przestrzenne. W nowo otwartych oddziałach dzieci będą mieć więcej miejsca na rozwijanie swoich zainteresowań, a także większą przestrzeń do zabaw. Szkoły zapewnią im możliwość korzystania z sal gimnastycznych. Podczas spotkania rodzice mogli dowiedzieć się o planowanych w szkołach inwestycjach, których celem jest dalsze przystosowanie pomieszczeń do potrzeb przedszkolaków.

Dyrektorzy szkół zapewniali również o pełnym bezpieczeństwie dzieci. Sześciolatki będą mieć bowiem osobne wejście do oddziału przedszkolnego oraz nie będą korzystać z tych samych pomieszczeń, co uczniowie szkoły.

– W naszym mieście oddziały przedszkolne będą dopiero wdrażane, dlatego rozumiemy, że propozycja skierowana do rodziców obecnych pięciolatków może początkowo budzić niepokój, jednak takie rozwiązania działają już od wielu lat w innych miastach, a rodzice oraz same dzieci są zadowoleni z wyboru oddziału przedszkolnego. Często sześciolatki czują się bardziej zmotywowane do nauki, chodzą już przecież do szkoły – mówi Wioletta Stefaniak, kierownik Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

– Gdy dziecko rozpocznie naukę w pierwszej klasie, będzie już zaaklimatyzowane, ponieważ zna już szkołę. Jako mama zdaję sobie sprawę z obaw każdego rodzica, jak jego maluch zaadoptuje się do nowych warunków. Jednak wbrew naszym lękom, dzieci przystosowują się do zmian szybciej niż nam się wydaje – mówi Monika Kilar-Błaszczyk.

W przypadku, gdy rodzic zdecyduje o zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego, zmieni się jedynie lokalizacja. Dziecko w oddziale przedszkolnym będzie mieć zapewnione takie same warunki jak dotychczas oraz opiekę w tych samych godzinach, co w przedszkolu.

– Istnieje możliwość, by dzieci po zakończeniu edukacji w oddziale przedszkolnym mogły  kontynuować edukację wczesnoszkolną w tej samej placówce i z dotychczasowym nauczycielem – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

Rodziców obecnych pięciolatków zapraszamy już 4 grudnia br. do Przedszkola Nr 1, natomiast 5 grudnia do Przedszkola Nr 4. W rozdawanych na spotkaniach ankietach rodzice mogą zgłaszać swoje wątpliwości. Jeśli zajdzie taka konieczność, w przyszłości zostaną zorganizowane kolejne spotkania, o terminach których będziemy Państwa informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.