Reklama

Przegląd muzyków, śpiewaków i gawędziarzy

Opublikowano:
Autor:

Przegląd muzyków, śpiewaków i gawędziarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Po sześcioletniej przerwie w Gledzianówku odbył się Powiatowy Przegląd Kapel, Zespołów Ludowych i Gawędziarzy – Gledzianówek 2015. Wydarzenie to skupia zespoły z terenu powiatu łęczyckiego grające różny rodzaj muzyki – zespoły ludowe, śpiewacze i folklorystyczne oraz gawędziarzy, którzy „co im w duszy gra”, starają się opowiedzieć w sposób zabawny i wesoły.Organizatorem Przeglądu było jak w poprzednich przeglądach Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni oraz Gmina Witonia.

Wśród uczestników przeglądu znalazły się m.in. Zespół Śpiewaczy „Witonianki”, Zespół Śpiewaczy „Złota Jesień” z Łęczycy, Kapela Tolka z Witaszewic, Kapela Ludowa „Witaszewiacy”, Zespół Śpiewaczy „Małgorzaki”, Zespół Śpiewaczy „Świniczanki”, Zespół Wokalno – Instrumentalny „Daszynianki”. Wśród gawędziarzy wystąpili Bogumiła Matczak i Jerzy Stoliński.

Imprezę prowadzili Mirosław Rosiecki i Mariusz Jagielski. Uczestnikom przeglądu okolicznościowe kosze słodyczy oraz nagrody wręczyli Renata Lepalczyk – radna i Członek Zarządu Powiatu Łęczyckiego oraz Jerzy Zachwieja – sekretarz Gminy Witonia.  Nagroda publiczności, ufundowana przez Wójta Gminy Witonia przypadła Zespołowi Śpiewaczemu „Świniczanki”, natomiast nagroda kierownika GOKSiR Kapeli Ludowej „Witaszewiacy”. Ciepły dzień i zieleń Parku w Gledzianówku sprzyjały zabawie przybyłym uczestnikom przeglądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE