Reklama

Reklama

Ruszyły prace ziemne na Trójce

Opublikowano: czw, 7 kwi 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Przy Szkole Podstawowej nr 3 ruszyły prace ziemne związane z postawieniem nowoczesnej sali sportowej. Zgodnie z planem nowoczesna sala sportowa powstanie na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy do końca listopada br.Oprócz samej sali sportowej o łącznej kubaturze 7743,0 m3 (długość- 36,70m, szerokość - 26,46m, wysokość 10,01m) zbudowane zostaną również przebieralnie z natryskami, sanitariaty, pomieszczenia trenerów oraz magazyn sprzętu sportowego. Zaplanowana została również widownia z pomieszczeniem technicznym na drugiej kondygnacji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.Magistrat uspokaja i zapewnia, że budowa nowego obiektu będzie prowadzona tak, aby nie przeszkadzała uczniom, ani mieszkańcom pobliskich bloków.- Prace związane z budową nowego obiektu sportowego w Łęczycy mają być prowadzone w taki sposób by nie wpływać negatywnie na funkcjonowanie szkoły oraz nie powodować nadmiernej uciążliwości dla mieszkańców okolicznych bloków – mówi Jakub Pietkiewicz. 

Reklama

Ponadto, pełnomocnik burmistrza wyjaśnia, że drzewa, które zostały wycięte, tej wycinki wymagały. Natomiast w ich miejsce zostaną posadzone nowe drzewa.

- Wyciętych zostało w sumie 16 drzew, których lokalizacja kolidowała z powstającą halą sportową. Prawie połowa z nich to były topole i drzewa chore, które i tak w najbliższym czasie musiałyby zostać usunięte, żeby nie zagrażać bezpieczeństwu przebywających na terenie dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Stan ilościowy drzew zostanie uzupełniony z nadwyżką. Już w 2017 roku na tej samej działce szkolnej nasadzone zostaną 24 nowe drzewa.

Wartość zadania ustalona w postępowaniu przetargowym wynosi 2,8 mln zł brutto. Wykonawca (firma ZPHU Import – Export Kromar - Marian Krotla z miejscowości Starokrzepice) udzieli 70 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.