Reklama

Reklama

Semiarium warsztatowe na temat pomocy wychowankom

Opublikowano: wt, 26 maj 2015 16:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łęczycy odbyło się bezpłatne seminarium warsztatowe w ramach projektu „PI Odrodzenie Feniksa – innowacyjny model współpracy instytucji publicznych i niepublicznych z przedsiębiorstwami na rzecz osób opuszczających placówki szkolno-wychowawcze i rodziny zastępcze”. Wczoraj na ten temat odbyła się konferencja.Projekt ten jest organizowany przez Europejską Platformę Edukacyjną wraz z partnerami: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku oraz stowarzyszeniem Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network w Krakowie.  Ma on na celu pomoc w przystosowaniu się osobom i wychowankom opuszczającym takie placówki, które na „nowym” etapie życia bywają często wyalienowane i osamotnione. 

Reklama

Podczas dzisiejszego seminarium omówiono z dużą szczegółowością nowo opracowane innowacyjne narzędzia służące procesowi usamodzielniania, procedury wdrażania modelu na terenie powiatu łęczyckiego i w poszczególnych instytucjach. Zaprezentowano także przykłady kompletnych rozwiązań oraz przykładowych procedur. Przedstawiono również wnioski i doświadczenia etapu wdrażania modelu na terenie powiatu kraśnickiego.

Zajęcia były prowadzone przez przedstawicieli realizatorów projektu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami oraz ekspertów i przedstawicieli instytucji zaangażowanych w proces testowania modelu. Na seminarium przybyły osoby z terenu województwa łódzkiego, w tym reprezentanci placówek pomocy społecznej z naszego powiatu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.