Reklama

Reklama

"Sieciaki" w Czernikowie

Opublikowano: śr, 24 lut 2016 08:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Szkoła Podstawowa w Czernikowie po raz kolejny zgłosiła swój akces uczestnictwa w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2004 roku. Podjętym działaniom towarzyszą słowa dyrektor szkoły p. Agnieszki Bartczak:  „Jesteśmy Cyfrową Szkołą i wszelkie działania związane z bezpieczeństwem dzieci w Internecie są dla nas priorytetem”.W ramach realizacji wytyczonych zadań, uczniowie klasy I obejrzeli kreskówki „Owce w Sieci”, dotyczące publikacji nagich zdjęć i nagrań, uwodzenia przez Internet, wyłudzania danych osobistych i informacji majątkowych. Każdy odcinek zakończony był morałem dotyczącym tego, jak uniknąć zagrożeń w Internecie. Uczniowie klasy II zapoznali się z „Sieciakami” - kreskówkami przekazującymi podstawową wiedzę o bezpieczeństwie w sieci. W klasie III odbyły się warsztaty „Zuźka i Tunio poznają Internet”. 

Reklama

Czwartoklasiści obejrzeli kreskówki „3…2…1… Internet!”, a w klasie VI zostały przeprowadzone zajęcia w oparciu o krótkie filmy „Lekcja bezpieczeństwa”.

Uczniowie klasy V przygotowali widowisko słowno – muzyczne „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Głównymi celami przedstawienia było upowszechnienie zasad bezpiecznego i właściwego zachowania się w Internecie, kształtowanie świadomego i mądrego użytkownika mediów oraz motywowanie do dbania o cudze i własne bezpieczeństwo w sieci.
Wszyscy uczniowie szkoły zmierzyli się z testem, dostosowanym odpowiednio do wieku, sprawdzającym znajomość zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Mistrzami wiedzy zostali:
Szymon Kordjalik (klasa I), Szymon Woźniak (klasa I), Dawid Jędrzejczak (klasa I), Piotr Kaźmierak (klasa II), Magdalena Szymczak (klasa III), Wiktoria Mikołajczyk (klasa IV), Igor Mikołajczyk (klasa V), Martyna Kubiak (klasa V), Anna Leszczak (klasa VI).

Problematyka bezpieczeństwa w Internecie pojawiła się również na zajęciach w Oddziale Przedszkolnym. Najmłodsi zapoznali się z bajką „Mój przyjaciel Necio”.

Zaplanowane działania, promujące bezpieczny Internet, będą jeszcze realizowane w pierwszej połowie marca 2016 roku pod czujnym okiem koordynatora całego przedsięwzięcia pani Agnieszki Tomczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.