Reklama

Śladami historii – Poszukiwania bohaterki ze zdjęcia

Opublikowano:
Autor:

Śladami historii – Poszukiwania bohaterki ze zdjęcia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Internet w swej historii niejednokrotnie stawał na wysokości zadania i udowadniał, że zarówno szybkość, jak i objętość przekazywanej wiadomości ma znaczenie. Poszukiwania internautów w przypadkach osób poszukiwanych często kończyły się sukcesem.Z podobnego założenia wyszedł jeden z hobbystów historii i za pośrednictwem facebookowej strony Wiadomości z Centrum Polski opublikował informację o poszukiwanej osobie ze zdjęcia.- Jak możecie to podpytajcie się Waszych dziadków, pradziadków o tę kobietę a może wśród mieszkańców żyje jeszcze dziecko trzymane na rękach – pisze internauta.

Chodzi o powyższe zdjęcie, które przedstawia karmiącą kobietę na tle ruin budynku. Jak ustalił internauta, fotografia pochodzi z albumu żołnierza Wehrmachtu, a zgodnie z jej opisem zdjęcie zostało wykonane w Piątku, we wrześniu 1939 roku.

Poszukiwania nie zamykają się jednak w obrębie gminy Piątek.

- Równie dobrze może to być osoba spoza gminy ponieważ przez Piątek przechodzili także uciekinierzy z Wielkopolski,  ale kto pyta nie błądzi – dodaje.

Jeżeli kogoś interesuje historia ziem łęczyckich z czasów II wojny światowej, a być może ma jakieś informacje dotyczące powyższej fotografii i jej bohaterów, może się zglosić TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE