Reklama

Spotkanie burmistrza i wójta w sprawie obwodnicy

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie burmistrza i wójta w sprawie obwodnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czwartek 21 stycznia br. w łęczyckim magistracie odbyło się kolejne robocze spotkanie Burmistrza Miasta Krzysztofa Lipińskiego z Wójtem Gminy Łęczyca Jackiem Rogozińskim. Ustalony został już przybliżony przebieg obwodnicy miasta. To określi kierunki działań dla geodetów, planistów i specjalistów od drogownictwa, którzy ustalą optymalny przebieg korytarza obwodnicy.W najbliższym czasie planowane jest również w tej sprawie spotkanie samorządowców ziemi łęczyckiej z władzami województwa. Koordynacji tych rozmów podjął się Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski.- Obwodnica miasta to jedyny realny sposób na ograniczenie ruchu tranzytowego w mieście, pozbycie się korków i sznurów ciężarówek przemierzających ulice Łęczycy. Przebiegać będzie na terenach położonych głównie na terenie gminy Łęczyca i omijać miasto Łęczycę z kierunku zachodniego i południowo – zachodniego łącząc drogę krajową nr 91 na wlocie do miasta z wylotem drogi wojewódzkiej 703 w kierunku na Poddębice – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. komunikacji społecznej.Wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński przyznał, że udało się wypracować wstępne, wspólne stanowisko obu samorządów.- Podczas spotkania z burmistrzem wypracowaliśmy wstępne, wspólne stanowisko w tej sprawie. Trzeba jednak zaznaczyć, że dalsze etapy są bardzo skomplikowane i wymagają dużo pracy, choćby z planem zagospodarowania przestrzennego.

Burmistrz Krzysztof Lipiński liczy, że uda się przekonać radnych miejskich do powrotu do koncepcji budowy obwodnicy miasta. Zwłaszcza, że na spotkaniu z przedstawicielami władz wojewódzkich i Zarządu Dróg Wojewódzkich samorządowcy łęczyccy otrzymali zapewnienie o woli jej budowy i zapowiedź włączenia tej inwestycji do wykazu przedsięwzięć na lata 2014 – 2028. Miało się to dokonać po dokładnym wytyczeniu trasy pozwalającym oszacować w przybliżeniu planowany koszt tej inwestycji.

- Zdejmując w ubiegłym roku z budżetu miasta zadanie dotyczące opracowania koncepcji obwodnicy Łęczycy radni miejscy de facto podjęli decyzję o wstrzymaniu prac nad jej powstaniem- mówi burmistrz Krzysztof Lipiński - Przeznaczone na ten cel środki przesunęli na projekt rewitalizacji ulicy Górniczej.

Zdaniem Burmistrza Łęczycy Krzysztofa Lipińskiego to jedna z najgorszych decyzji jaka mogła być podjęta. Decyzja radnych przekreśla wielomiesięczne starania samorządowców z całego powiatu łęczyckiego o obwodnicę i wyprowadzenie ciężkiego transportu z Łęczycy.

Przypomnijmy, że podczas posiedzenia komisji stałych (10 grudnia ubiegłego roku) radni podjęli decyzję o odrzuceniu koncepcji budowy obwodnicy, argumentując, że budowa obwodnicy nie figuruje w Planie Rozbudowy Infrastruktury Drogowej do roku 2028 roku.

W zamian, przeznaczyli 65 tys. zł. na projekt rewitalizacji ulicy Górniczej z możliwością wykorzystania jej jako potencjalnego objazdu, zaznaczając, że nie przekreślają szans na budowę obwodnicy.

- Nie znam radnego, który nie chce obwodnicy i nie znam radnych, którzy chcą, aby ta alternatywna droga była drogą zastępczą. Remont ulicy Górniczej może być pierwszym krokiem do odkorkowania miasta i zrobienia drogi objazdowej, dzięki czemu kierowcy chcący ominąć Łęczycę, nie musieliby wjeżdżać do centrum – mówił wówczas radny Marcin Zasada

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE