Reklama

Sprawa Krzysztofa Lipińskiego pod lupą Zbigniewa Ziobry

Opublikowano:
Autor:

Sprawa Krzysztofa Lipińskiego pod lupą Zbigniewa Ziobry - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Ostatnie dni burmistrza Łęczycy Krzysztofa Lipińskiego nie należą do najspokojniejszych. W piątek (13 maja) rezygnację z funkcji skarbnika miasta złożyła Anna Kochańska, a jutro (17 maja) na nadzwyczajnej sesji radni będą głosowali nad stanowiskiem rady miejskiej w sprawie jego dymisji.Sprawa „pożyczki”, która tak podzieliła opinię publiczną, ciągnie się za burmistrzem niczym cień. Zainteresowanie ogólnopolskich mediów tym tematem spowodowało, że parlamentarzyści również wyrazili swoje zaniepokojenie tym, co się dzieje w Łęczycy.Na 16 posiedzeniu Senatu senatorowie: Maciej Łuczak i Przemysław Błaszczyk złożyli oświadczenie skierowanie do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, w którym proszą ministra o przeanalizowanie sytuacji i objęcie szczególnym nadzorem postępowania w sprawie złożonego zażalenia przez mieszkankę Łęczycy  na działania prokuratury rejonowej Łódź-Bałuty. 

W swoim oświadczeniu senatorowie przedstawili całą sytuację, a także, zaznaczyli, że niejasność panująca wobec osoby Krzysztofa Lipińskiego nie sprzyja dobremu wizerunkowi miasta.

Przedstawiamy fragment oświadczenia:

„Szanowny Panie Ministrze!

Prosimy o przeanalizowanie opisanej sytuacji i objęcie szczególnym nadzorem postępowania w sprawie złożenia zażalenia na postanowienie Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty w sprawie odmowy wszczęcia śledztwa.

Sprawa ta bardzo wzruszyła i podzieliła opinię społeczną niewielkiej, spokojnej (…). Mieszkańcy obawiają się o dalsze rządy bądź odwołanie obecnego burmistrza. Obawiają się o ciągłość władzy w okresie obowiązywania nowej perspektywy unijnej i możliwości pozyskiwania nowych środków dla miasta w sytuacji, gdy w (…) panuje tak ciężka atmosfera po bulwersujących wydarzeniach. Dobre imię (…) zostało mocno zachwiane. Powyższa sprawa staje się głównym tematem wielu doniesień prasowych, a w ostatnim czasie nawet audycji telewizyjnych o zasięgu ogólnokrajowym (program „Blisko ludzi” wyemitowany w sobotę (23 kwietnia br.).

Sprawa bulwersuje tym bardziej, iż w opinii specjalistów działania prokuratury w tej sprawie są niejasnei budzą wiele wątpliwości, rzucających tym samym cień na jej działalność.”

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie senatora Przemysława Błaszczyka.

- Trzeba przyznać, że sytuacja jaka panuje wokół osoby Pana Burmistrza jest niejasna, co powoduje zaniepokojenie społeczeństwa. Do tego wszystkiego doszło zainteresowanie ogólnopolskich mediów oraz wypowiedzi ekspertów, które wskazywały na to, że działania prokuratury były niejasne i budziły wiele wątpliwości. Utworzony, wyraźny podział opinii publicznej doprowadził do powstania trudnej atmosfery, stąd moje zainteresowanie oraz interwencja w tej sprawie, ponieważ przy takiej atmosferze największe straty może odnieść miasto – mówi senator - Zwróciłem się więc do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego pana Zbigniewa Ziobry z prośbą o przeanalizowanie tej sytuacji oraz objęcie szczególnym nadzorem postępowania w sprawie złożonego zażalenia po to, aby wyjaśniono całe zaistniałe zdarzenie. Jasna i klarowna sytuacja z całą pewnością pomoże miastu i pozwoli przywrócić zaufanie do władz Królewskiego Miasta Łeczyca.

O odpowiedzi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na oświadczenie złożone przez senatorów poinformujemy, gdy takie się ukaże. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE