Reklama

Strażnik miejski z zarzutem

Opublikowano:
Autor:

Strażnik miejski z zarzutem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Prokuratura Rejonowa w Łęczycy przedstawiła zarzut 32-letniemu strażnikowi miejskiemu, który w czwartek miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu (więcej tutaj).Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania - strażnikowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, funkcjonariusze KPP w Łęczycy podjęli działania służbowe na wniosek komendanta miejscowej Straży Miejskiej, do którego dotarła, skierowana do Urzędu Miasta anonimowa informacja, że nietrzeźwy funkcjonariusz Straży Miejskiej przystąpił do wykonywania obowiązków służbowych, polegających na kontroli prędkości przy wykorzystaniu tzw. fotoradaru.

Przeprowadzone po podjęciu interwencji badania doprowadziły do stwierdzenia, że faktycznie funkcjonariusz Straży Miejskiej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Podczas przeprowadzonego tuż po godzinie 11:00 rano badania, poziom alkoholu w jego organizmie określony został na około 0,7 promila.

W czasie dwóch kolejnych pomiarów stężenie rosło. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusz w miejsce, gdzie zamierzał rozpocząć kontrolę prędkości kierowców, przyjechał służbowym samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzonych badaniach został on zatrzymany. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, przedstawiony został mu zarzut. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE