Reklama

Sukces łęczyckich gimnazjalistek na Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Plastyki

Opublikowano:
Autor:

Sukces łęczyckich gimnazjalistek na Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Plastyki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Plastyki zakończył się dla uczennic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy  ogromnym sukcesem. Kinga Wasiak uzyskała tytuł laureata, a Zuzanna Kowalska tytuł finalisty. Obu dziewczętom należą się wielkie gratulacje i ogromne słowa podziwu za pracę, którą włożyły  w przygotowanie do Konkursu i sukces, jaki osiągnęły.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Plastyki jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nie wystarczy tylko sama znajomość namalowanego obrazu, ale każdy uczestnik powinien posługiwać się terminologią, która dla przeciętnego odbiorcy brzmi jak  nie z tego świata. To jednak nie wszystko, co czeka uczestników tego konkursu.

Oprócz  malarstwa trzeba wykazać się znajomością budowli architektonicznych oraz rzeźb od czasów starożytnych po schyłek XX wieku. I to jeszcze nie koniec wymagań  - każdy uczestnik musi znać biografię artysty, łączyć style w sztuce i architekturze z epoką, w której powstały i ich twórcami, interpretować dzieło, czyli kolokwialnie mówiąc, wyjaśnić, co artysta chciał przez swoje dzieło wyrazić.

Chapeau  bas przed Zuzanną Kowalską i Kingą Wasiak, które podjęły to niesamowite wyzwanie, gdyż udział w tym Konkursie jako jedynym nie zwalnia uczennic z żadnej części egzaminu gimnazjalnego, daje jednak dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej. Do konkursu uczennice przygotowała Renata Wasiak nauczyciel techniki, plastyki i mechatroniki w Gimnazjum im. Jana Pawła II.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE