Reklama

Świąteczny weekend u strażaków - płonące nieużytki i pożar tunelu foliowego

Opublikowano:
Autor:

Świąteczny weekend u strażaków - płonące nieużytki i pożar tunelu foliowego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Okres świąteczny i sam weekend na szczęście nie upłynął pod znakiem wielu niebezpiecznych pożarów, lecz bez interwencji się nie obyło. Strażacy z łęczyckiej komendy otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące pożaru suchej trawy na nieużytkach i jedno o pożarze tunelu foliowego, w którym znajdowały się rośliny.

W piątek i w sobotę paliły się nieużytki. 30 marca ogniem objęty został teren przy ul. Kopalnianej w Łęczycy. Spaleniu uległo 5 arów suchej trawy. W akcji gaśniczej udział brał jeden zastęp z JRG Łęczyca. Następnego dnia natomiast w miejscowości Świnice Warckie przy ul. Spółdzielców płomienie objęły suchą trawę i roślinność. Pożar rozprzetrzenił się na powierzchni 1 ara, a działania na miejscu prowadził jeden zastęp z OSP Świnice Warckie.

31 marca nad ranem doszło do ostatniego już w świąteczny weekend pożaru. Zgłoszenie do dyżurnego KP PSP w Łęczycy wpłynęło przed godz. 03:00. Ogniem objęty został bowiem tunel foliowy na terenie jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Bryski (gm. Góra Św. Małgorzaty). Spaleniu uległ tunel z sadzonkami, a płomienie objęły powierzchnię 130 mkw.

- Działania na miejscu trwały ponad godzinę. Do pożaru zadysponowano 1 zastęp z JRG Łęczyca oraz OSP Góra Św. Małgorzaty. Szacunkowe straty to 20 tysięcy. Mimo tych kilku zdarzeń weekend świąteczny należał do jednych ze spokojniejszych - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE