Reklama

Świetny występ Nadii Jasińskiej i Oliwii Gibowskiej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 20 listopada w niedzielę odbył się w pabianickiej super – hali tenisowej kolejny z zaplanowanych turniejów tegorocznego cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016. We wszystkich kategoriach wiekowych 7-8-9-10 lat zagrało około 40 dzieci z naszego województwa, a także z innych miast kraju. 

Wszystkie dzieci, w każdej z kategorii wiekowych zagrały zgodnie z zasadami Programu Tenis 10 po kilka meczów grupowych, zanim zostali wyłonieni najlepsi. Dopiero wówczas odbyły się mecze finałowe, które wyłoniły zwycięzców. Dla nas najbardziej interesująca była kategoria czerwona, czyli rywalizacja młodych zawodników do lat 8.

Zagrały w niej dwie „nasze” 7 letnie dziewczynki z MMKT - Łęczyca: Nadia Jasińska oraz Oliwia Gibowska. Kategoria czerwona – 8 latków była najbardziej liczną, zagrało 16 dzieci, co bardzo nas cieszy jako organizatorów. Obie młode zawodniczki MMKT – Łęczyca zaliczyły bardzo udane zawody. Wygrały po 3 mecze w eliminacjach i po kolejnym zwycięstwie awansowały do półfinału turnieju, gdzie stoczyły pojedynek pomiędzy sobą. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Dziewczynki zagrały 3 sety, a o zwycięstwie Nadii zadecydowały punkty zdobyte na przewagi. Jednak brawa należą się jednej i drugiej, ich mecz był ozdobą całego turnieju 8 latków. Nadia po awansie do finału musiała niestety uznać wyższość Zuzi Lesman z Pabianic, która prowadzi w rankingu tej kategorii.

Reasumując łęczycanki zajęły wspaniałe II i III miejsce i takie też lokaty zajmują w rankingu cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016. Oczywiście podczas kilku godzin trwania turnieju emocji nie brakowało, była sportowa złość, a także łzy po porażkach. Lecz trofea oraz dyplomy i medale dla każdego uczestnika, a także słodycze oraz sesja zdjęciowa, brawa od opiekunów i trenerów spowodowały, że wrócił uśmiech i zadowolenie.

Tegoroczny cykl Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016 powoli zbliża się ku końcowy. Jeszcze tylko turnieje w grudniu i będziemy mogli podsumować oraz wyłonić zwycięzców i zdobywców kolejnych miejsc I-VI, w końcowej klasyfikacji punktowej, dla których przygotowano specjalne trofea oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i gadżetów tenisowych od Wilson Polska. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE