Reklama

Reklama

Święto Plonów w Krainie Mleka

Opublikowano: ndz, 6 wrz 2015 19:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności O godzinie 12 uroczystą mszą świętą w kościele p.w. św. Stanisława rozpoczęto Święto Plonów. Wydaje się, że modlitwy rolników o obfity deszcz zostały wysłuchane, ponieważ korowód zmuszony był w tempie ekspresowym przenieść się na pobliski stadion LKS Victoria, aby kontynuować ceremoniał dożynkowy.W przeciwieństwie do przybyłych, pogoda okazała się kapryśna i raz za razem fundowała zebranym zimny prysznic. Na małej scenie ustawiono wszystkie wieńce dożynkowe, w których tradycyjnie wykorzystano motywy religijne oraz patriotyczne.Na specjalnie postawionej scenie kontynuowano uroczystość, gdzie wójt Tomasz Pietrzak wraz z przewodniczącycm rady gminy Michałem Sobińskim  przywitali starostów tegorocznych dożynek: Justynę Szewczyk i Włodzimierza Jesionowskiego i przyjęli chleb upieczony z tegorocznej mąki oraz miód. 

Reklama

Następnie wójt Tomasz Pietrzak zwrócił się do mieszkańców gminy, gdzie przywitał wszystkich przybyłych i powiedział o trudnej sytuacji rolnictwa i rolników, W podobnym tonie wypowiadali się inni zaproszeni goście: senator Przemysław Błaszczyk, Dorota Więckowska występująca w imieniu posła Piotra Polaka, Robert Baryła występujący w imieniu posła Tadeusza Woźniaka oraz Czesław Cieślak, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Odczytano również list intencyjny od posła Artura Dunina.

Po przemówieniach na scenę wkroczyła grupa Pod Gruszą, która tradycyjnymi piosenkami wprawiła w pozytywny nastrój zebranych. Po nich scenę przejęły dzieci, które odegrały okolicznościową scenkę dożynkową.

Gmina Grabów doceniła także najlepszych trzech hodowców i producentów bydła mlecznego, gdzie wójt wraz z przewodniczącym rady wręczyli statuetki.

Na uczestników dożynek czeka pod wieczór wiele innych atrakcji, między innymi: Teatr Magii w wykonaniu Macieja Pola, występ grupy Lancer, pokaz pirotechniczny, a także muzyka wspomnień  Pablo Corteza i Mario.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.