Reklama

Sytuacja łęczyckich opiekunek środowiskowych polepszy się?

Opublikowano:
Autor:

Sytuacja łęczyckich opiekunek środowiskowych polepszy się? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej obecne były panie pracujące jako opiekunki z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, które miały otrzymać informację na temat osiąganego wynagrodzenia oraz zawieranych umów o pracę.Przypominamy, że pod koniec stycznia br. gościły one na sesji rady miasta, gdzie prosiły magistrat o zajęcie się ich sprawą.Problem leżał w wynagrodzeniu i rodzaju umowy zawieranej przez opiekunki, która była tzw. „śmieciówką”, co powodowało, że paniom nie przysługiwał żaden urlop, ani nie miały też zagwarantowanego minimalnego wynagrodzenia, jakie przysługuje przy zawarciu umowy o pracę.Mówiły wówczas, że rodzaj zawartej przez nie umowy, nie gwarantuje stabilizacji życiowej.Wymieniały zakres obowiązków, jaki do nich należy, dodając, że każda z pań ma 4 lub 5 podopiecznych, którzy mieszkają w różnych częściach miasta.

Burmistrz Krzysztof Lipiński przyznał przed zebranymi, że budżet miasta jest mocno ograniczony, jednak postara się znaleźć inne wyjśćie z tej trudnej sytuacji. Wspominał wówczas o możliwości powstania dodatkowych struktur przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, których zadaniem byłaby opieka środowiskowa.

Panie otrzymały zaproszenie na wczorajsze posiedzenie komisji i ponownie przypomniały o swojej sytuacji, prosząc o informację w tej sprawie.

Burmistrz Krzysztof Lipiński powiedział, że monitoruje sprawę, dodając, że znalazł rozwiązanie, na które aprobatę wyraziła również pani skarbnik.

- Jeżeli rada miasta, a myślę, że tak będzie, potwierdzi również nasze rozwiązanie, to od 1 stycznia przyszłego roku będziecie panie miały umowy o pracę. Miasto Łęczyca nie skorzysta ze zlecania usług powierniczych na zewnątrz. Zrobię wszystko żebyście się znalazły w strukturach, prawdopodobnie, MOPS-u w Łęczycy, z umowami takimi, na jakie zasłużyłyście sobie, moim zdaniem, od kilku dobrych lat – zakończył. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE