Reklama

Szczeniaki uratowane przed zwyrodnialcem. Policjanci szukają domu dla Edka i Miłki

Opublikowano:
Autor:

Szczeniaki uratowane przed zwyrodnialcem. Policjanci szukają domu dla Edka i Miłki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyccy policjanci pomagają znaleźć dom dla Edka i Miłki, dwóch szczeniaków, które uratowano przed uśmierceniem. Funkcjonariusze zatrzymali zwyrodnialca odpowiedzialnego za to przestępstwo. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. - Do zdarzenia doszło 9 listopada 2015 roku. Dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie posesji w gminie Daszyna najprawdopodobniej zakopano żywe szczeniaki. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie odtwarzając jednocześnie przebieg zdarzenia - informuje podkom. Agnieszka Ciniewicz.Z relacji świadka wynikało, że 57 – latek zakopał dwa żywe szczeniaki zawinięte w foliową torbę. Psy udało się uratować. Trafiły pod opiekę łęczyckiej fundacji. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów. Był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzut  zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Szczeniaki  Edek i Miłka skończyły właśnie 2 miesiące i cieszą się doskonałym zdrowiem. 8 stycznia 2016 przeszły pierwsze szczepienia. Teraz czekają na adopcję i przyjazny dom. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy  wraz ze Stowarzyszeniem Obrony Praw Zwierząt „Podaj łapę” rozpoczęli akcję adopcyjną. Informacji można zasięgnąć pod numerem tel.  694 873 584.

Umowa adopcyjna

Nowy właściciel zobowiązuje  się do otoczenia psa rzetelną opieką, najlepszą, jaką będzie w stanie mu zapewnić oraz do odpowiedzialnego postępowania względem niego, w tym:

1. Jeśli pies ucieknie, zobowiązuje się powiadomić osobę wydającą psa, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go.

2. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zrezygnuje z posiadania psa, odwiezie go do osoby wydającej, lub zapewni opiekę nowego, troskliwego i odpowiedzialnego opiekuna i powiadomi  o tym kroku osobę wydającą, która ma prawo do skontrolowania nowych warunków i podpisania umowy adopcyjnej z nowym opiekunem.

3. Pod żadnym względem nie porzuci psa ani nie odda go do schroniska.

4. Pies będzie miał obrożę/uprząż z  telefonem i/lub adresem właściciela

5. Pies będzie pod opieką weterynaryjną, będzie regularnie odrobaczany, szczepiony,  a w razie choroby leczony z należytą troską.

6. Pies nie będzie trzymany na łańcuchu. W przypadku psa mieszkającego na zewnątrz (w kojcu) zobowiązuje się zapewnić mu właściwie ocieploną budę, wybieg oraz stały dostęp do wody,  a także posiłek dwa razy dziennie.

7. Wydający będzie miał możliwość sprawdzania warunków przetrzymywania psa, sposobu jego żywienia, prawidłowej socjalizacji, stanu jego zdrowia, odpowiedniej opieki weterynaryjnej,  odpowiedniej ilości ruchu.

8. Uniemożliwi psu ucieczkę, polowanie na inne zwierzęta, będzie unikać sytuacji, w których pies może pogryźć się z innym psem (w ramach możliwości).

9. Nie będzie kopiować Psu uszu ani ogona (chyba, że względy zdrowotne będą tego bezwzględnie wymagały), ani nie będzie Go traktować niezgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

10. Pies nie zostanie sprzedany. Przygarnie go z potrzeby serca, a nie dla zysku.

11. Pies nie zostanie poddany eksperymentom medycznym lub jakimkolwiek innym.

12. Pies nie jest przeznaczony do rozrodu - zostanie poddany zabiegowi sterylizacji.

13. Wyraża zgodę na kontrole poadopcyjne.

14. W przypadku rażącego naruszenia któregoś z punktów niniejszej umowy, osoba wydająca ma prawo do natychmiastowego odebrania psa adoptującemu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE