Reklama

Szok! W centrum miasta pijani pobili policjanta! [NOWE FAKTY]

Opublikowano:
Autor:

Szok! W centrum miasta pijani pobili policjanta! [NOWE FAKTY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Agresja do stróżów prawa coraz bardziej przybiera na sile, ale tego jeszcze nie było! Podczas wieczornej interwencji na policjantów napadła grupa chuliganów. Nie skończyło się na krzykach i wyzwiskach - funkcjonariusze, którzy nie dali się sprowokować zostali regularnie zaatakowani przez pijaną grupę. Zatrzymano trzy osoby, jedna uciekła, choć jej tożsamość znana jest łęczyckiej policji.Atak na policyjny patrol miał miejsce w sobotnią noc na pl. T. Kościuszki w Łęczycy. Około godziny 22.40 umundurowani policjanci podjęli interwencję wobec dwóch szarpiących się mężczyzn stojących w grupie osób znajdującej się w rejonie pomnika Bohaterów Walk nad Bzurą.- Interwencja mundurowych nie spotkała się z akceptacją większości towarzystwa i sytuacja zaczęła się stopniowo zaogniać: podniesione głosy, wulgaryzmy, prowokowanie policjantów do bójki i groźby pod ich adresem - relacjonuje podinsp. Dariusz Kupisz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Najbardziej aktywna w znieważaniu i grożeniu jednemu z policjantów i jego rodzinie była młoda kobieta.

- Podczas próby doprowadzenia jej do radiowozu troje jej znajomych rzuciło się na policjanta uderzając go i próbując przewrócić. Drugi z policjantów zmuszony był do użycia gazu obezwładniającego, co powstrzymało agresję - dodaje Kupisz.

Jeden z czwórki napastników (znany policji) uciekł, natomiast pozostali zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani jako podejrzani. Jedna z zatrzymanych, 25-latka, tylko częściowo przyznała się do zarzutów znieważenia i gróźb, w związku z czym nie zastosowano wobec niej dobrowolnego poddania się karze. Dwoje pozostałych przed prokuratorem poddało się dobrowolnie karze: 28-latek roku pozbawienia wolności za czynną napaść i znieważenie policjanta, 29-latka roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za czynną napaść.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w naszym mieście. Wczesną jesienią zeszłego roku w biały dzień zostali zaatakowani funkcjonariusze, któzy interweniowali ws. chuliganów dewastujących zaparkowane samochody przy ulicy Pocztowej. Szybką decyzją dyżurnego na miejsce wysłano dwa patrole. Na widok policjantów wandale rozpoczęli ucieczkę i być może udałoby im się zwiać, gdyby nie drugi radiowóz, który zajechał im drogę na ulicy Jadwigi Grodzkiej.

- Policjanci pod zarzutem uszkodzenia  mienia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali opisowi sprawców chuligańskiego wybryku na parkingu samochodowym. Obydwaj, znajdujący się pod wpływem alkoholu, to łęczyccy 18-latkowie - powiedział nam wtedy podinsp. Dariusz Kupisz z łęczyckiej komendy.

To był jednak dopiero początek zdarzeń, których nie mógł spodziewać się nikt. W trakcie zatrzymania jedna z towarzyszących chuliganom kobiet zaczęła ubliżać policjantom, by po chwili rozpocząć z nimi szarpaninę i przepychanki. Odpowiedź na paznokcie i pięści mogła być tylko jedna.

- Agresywna i nietrzeźwa 17-latka została zatrzymana pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta - relacjonuje D. Kupisz.

To jednak nie odstraszyło grupki nieprzychylnych policjantom osób, które zebrały się, by przyglądać zdarzeniom.

- Znajdująca się wśród nich 35-letnia kobieta przekroczyła wszelkie granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa, w związku z czym również została zatrzymana i natychmiast przesłuchana jako podejrzana o popełnienie przestępstwa znieważenia policjanta - dodaje Dariusz Kupisz.

Łączna wartość zniszczeń została wyceniona przez poszkodowanych na 7,5 tys. złotych. Potencjalna kara dla sprawców uszkodzenia pojazdów to do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za znieważenie funkcjonariusza grozi do roku pozbawienia wolności, a za naruszenie jego nietykalności do 3 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE