Reklama

Reklama

Trzecia część "Sagi rodu Oryszów" ujrzała światło dzienne

Opublikowano: pon, 1 sie 2016 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Niedawno ukazała się trzecia część „Sagi rodu Oryszów” - pt. „Człowieczy los” autorstwa Mirosława Osowskiego (pochodzącego z Grabowa k/Łęczycy)  i obejmuje lata sześćdziesiąte, czyli okres zwany w historii współczesnej Polski „małą stabilizacją”. Bohaterowie powieści wkraczają w nową rzeczywistość.Powieść zaplanowana jest na 4 tomy (części). Oryszowie to wielopokoleniowa, chłopska rodzina, lecz dość zamożna, osiedlona na Ziemi Łęczyckiej, w rodzinnych stronach pisarza. Początki jej dziejów zaczynają się jeszcze przed I wojną światową, a kończą w latach 80. XX wieku.

Reklama

-Przez dzieje rodziny Oryszów chciałem pokazać przemiany obyczajowe, kulturalne, gospodarcze i polityczne, jakie się dokonały w przeciągu tego okresu na wsi i w rodzinach chłopskich – stwierdza pan Mirosław Osowski. - Nie jest to jednak przyczynek do historii Polski, ale barwna, wielowątkowa panorama losów ludzkich, ich namiętności, wieku dojrzewania i starości. Znam doskonale realia wsi, gdyż na niej się wychowałem, tutaj też spędziłem swoje dzieciństwo i młodość, tutaj też zaczęła się moja edukacja szkolna, zakończona zdobyciem po krętych ścieżkach i zawiłościach losu zdobyciem w styczniu 1969 r. dyplomu magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Moim marzeniem od wczesnych lat młodości było napisanie sagi rodzinnej. Temat ten dojrzewał przez lata, aby się zrealizować właśnie w „Sadze rodu Oryszów - dodaje autor.

Książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Stalowej Woli, Lucjusza Nadbereżnego. Projekt okładki: dr Edyta Lisek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.