Reklama

Reklama

Trzecie cząstkowe walne zgromadzenie za nami

Opublikowano: pt, 19 cze 2015 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj w Bursie szkolnej odbyło się trzecie cząstkowe walne zgromadzenie członków Spóldzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka”. Na spotkanie przybyli mieszkańcy ulic: Dominikańskiej 8, 10, 15, 10A, 8B, 8C, Wojska Polskiego 1A, 1B, 1C, Zachodniej 3 i 9, członkowie oczekujący oraz PZU. Łącznie stawiło się 60 członków.Wyjątkowo, wczoraj mieszkańcy dość szybko wybrali skład prezydium oraz komisji mandatowo-skrutacyjnej i komisji wnioskowej. W składzie prezydium zasiedli: Krzysztof Urbański (przewodniczący), Jolanta Marciniak (zastępca) i Janina Graczyk (sekretarz). Komisję mandatowo-skrutacyjną utworzyli: Wiesława Witkowska (przewodnicząca), Dorota Bas (sekretarz) i Tadeusz Starzyński (członek), natomiast komisja wnioskowa prezentowała się w składzie: Barbara Marczewska (przewodnicząca), Dorota Misiak (sekretarz) i Ewa Koperkiewicz (członek).Jak w poprzednich cząstkowych walnych zgromadzeniach, tak również w tym spółdzielcy zagłosowali za przeprowadzeniem tajnych wyborów dla absolutorium dla zarządu. Głosami 53 za uchwała została zatwierdzona.Obecny na spotkaniu burmistrz Krzysztof Lipiński przekazał parę słów spółdzielcom.- Witam państwa, myślę że pan przewodniczący państwa trochę przestraszył o tym, że zabiorę kilka minut, ponieważ chcę zabrać kilka sekund, gdyż szanuję państwa czas. Przede wszystkim dziękuję za to, że mogę uczestniczyć w dzisiejszym walnym zgromadzeniu, przepraszam za to, że nie było mnie wczoraj (we wtorek  16 czerwca – przyp.red.) gdyż przebywałem poza Łęczycą. Myślę, że niektórzy z państwa dziwią się albo mogą mieć wątpliwości, co robi burmistrz na walnym zgromadzeniu. Otóż proszę państwa, chciałbym tylko państwu przybliżyć kilka faktów. Łęczyca ma niecałe 15 tys. mieszkańców, Spółdzielnia liczy sobie jedną trzecią zasobów ludnościowych naszego królewskiego miasta – mówił – jeżeli, jedna trzecia mieszkańców Łęczycy o czymś decyduje, to uważam, że w tak ważnym momencie burmistrz powinien być obecny na takim wydarzeniu.

Reklama

Burmistrz kontynuował swoją wypowiedź mówiąc, że ma duże doświadczenie powołując się na swoją historię zawodową i fakt, że kiedyś również był prezesem spółdzielni mieszkaniowej „Medyk”.  Wyraził współczucie nad tym, przed czym obecnie stoją spółdzielcy, mówiąc, że trudno jest znaleźć kompromis w momencie, kiedy tak wielu ludzi decyduje. Poprosił o podejście bez emocji do głosowań nad uchwałami i wspomniał o sukcesie, jaki „Łęczycanka” osiągnęła pod dowództwem tego zarządu.

- Przypomnijcie sobie kochani, ile zarządów, ile lat, ile składów rady osobwej tejże spółdzielni, na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat, dokonało zmian. Czy można, ciągle w nieskończoność permanentnie wszystko krytykować i zmieniać? To są wasze pieniądze, to są wasze zasoby mieszkaniowe i każdy powinien mieć czas po to, żeby móc okazać owoce swojej pracy. Minęło tylko 15 miesięcy – mówił.

Wymieniał osiągnięcia obecnego zarządu, brak długów i perspektywę wybudowania bloku mieszkalnego, gdzie jak przypomniał, ostatni blok komunalny powstał w 1988 roku. Zaznaczał, że mieszkania są potrzebne w każdym miejscu Polski, a to jest pierwszy zarząd, który chce coś budować. Burmistrz odniósł się także do anonimów rozsyłanych po skrzynkach pocztowych.

- Jest bardzo łatwo stać anonimowo w cieniu i pluć na innych, roznosząc nieprawdziwe informacje po naszym królewskim mieście.

Porównał to, do autorów wyników osiągniętych przez „Łęczycankę”, którzy podpisują się pod dokonaniami z imienia i nazwiska, co nie ma porównania z pismami anonimowymi.

- Apeluję do państwa, aby dokonać wyboru z zimną głową, bez emocji. Weźcie pod uwagę kochani tylko dane pod którymi podpisują się osoby z imienia i nazwiska, nie bierzcie pod uwagę, przy swoim wyborze takich anonimowych informacji, bo tam można napisać wszystko, o każdym. Nie życzę wam, abyście byli na miejscu ludzi, na których tak inni piszą ze strachu. Życzę państwu, mimo tych ogromnych emocji, trafnych wyborów, bo wierzę w to, że zawsze wygra prawda. Gratuluję zarządowi, gratuluję radzie nadzorczej i gratuluję państwu, że uczestniczycie w życiu spółdzielni mieszkaniowej, a jednocześnie wasze decyzje będą miały ogromny na Łęczycę – zakończył.

Wraz z upływem czasu, na sali zaczęło panować coraz większe zamieszanie, gdyż spółdzielcy mieli mnóstwo pytań zarówno do zarządu, jak i do członków rady nadzorczej. Padały podstawowe pytania, które już wcześniej padały, związane z inwestycjami, ponoszonymi kosztami i długami.

Głosowano również na kandydatów na członków rady nadzorczej.

Augustyniak Waldemar – 32
Chodkiewicz Maryla – 17
Cieśliński Kamil – 9
Dymecki Grzegorz – 13
Graczyk Krzysztof – 26
Kasierski Zenon – 15
Kunowski Roman – 5
Łukasiewicz Robert – 21
Majewski Marek – 25
Sadowski Jerzy – 7
Stępniak Andrzej – 20
Szajnocha Szymon – 21
Szymański Jarosław – 29
Tuszyńska Agnieszka – 22
Urbański Krzysztof – 33
Wałowski Tadeusz – 25
Wasiak Urszula – 3
Wodzyńska Zofia – 22

Spóldzielcy udzialali także absolutorium dla członków zarządu za rok 2014. Absolutorium otrzymali:

Zofia Wodzyńska otrzymała głosów 23 „za” i 14 „przeciw”
Jarosław Pacholski otrzymał głosów 25 „za” i 14” przeciw”
Arkadiusz Podawczyk otrzymał głosów 21 „za” i 18 „przeciw”

Natomiast absolutorium nie otrzymali:

Janusz Muszyński otrzymał głosów 14 „za” i 24 „przeciw”
Marek Gduła otrzymał głosów 9 „za” i 29 „przeciw”
Jarosław Szymański otrzymał głosów 18 „za” i 20 „przeciw”

Dzisiaj odbędzie się ostatnie cząstkowe walne zgromadzenie w Bursie Szkolnej o godzinie 17:00, w którym będą uczestniczyli mieszkańcy ulic: ZWM 1, 1A, Belwederskiej 70, 79A, 75, 75A, 81 i 81A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.