Reklama

Uczennica "Jedynki" Anna Andrysiak na drugim miejscu w prestiżowym konkursie poetyckim!

Opublikowano:
Autor:

Uczennica "Jedynki" Anna Andrysiak na drugim miejscu w prestiżowym konkursie poetyckim! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 30 listopada w klimatycznych wnętrzach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie odbyło się uroczyste podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jurorzy dr Beata Sobczak - Gieraga i dr Zbigniew Łuczak, po wnikliwym zapoznaniu się z nadesłanymi zestawami wierszy, podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień. Nie mieli łatwego zadania, ponieważ konkurs cieszy się ogromną popularnością i co roku napływa bardzo duża ilość zgłoszeń.

Tym bardziej cieszy fakt, że wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy - Anna Andrysiak, która wierszami: "Wyglądam przez okno", "Chcę słyszeć bardziej", "Pewien pan mnie zapytał" zdobyła II miejsce. Opiekunem naszej utalentowanej poetki jest pani Agnieszka Łukomska - Szmaja. Przypomnijmy, że dwa lata temu Ania otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Widać więc, że nie spoczęła na laurach, rozwija się poetycko (i nie tylko). Poezja drzemie w jej młodym sercu i kto wie - może kiedyś doprowadzi do sytuacji, w której, parafrazując słowa Wisławy Szymborskiej, przyjdzie stwierdzić: "Wszyscy lubią poezję".

Warto dodać, że absolwentka łęczyckiej placówki, a obecnie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, Ewelina Biniewicz, również stanęła na podium, zdobywając II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE