Reklama

Uczniowie SP1 ponownie w Centrum Nauki i Techniki EC1

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie SP1 ponownie w Centrum Nauki i Techniki EC1 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy kontynuują niezwykłą przygodę z Centrum Nauki i Techniki EC1. Po wizycie klas siódmych i ósmych to niezwykłe miejsce odwiedzili uczniowie klas czwartych i piątych.

Tym razem mieli okazję obejrzeć niezwykłe maszyny Leonarda da Vinci i spróbować zrozumieć proces myślowy Karola Darwina, który doprowadził przyrodnika do stworzenia teorii ewolucji.

Różnorodność eksponatów i modeli, ciekawe instalacje multimedialne tworzące wystawę pt. "Energia umysłu" pozwalają poznać geniusz wybitnego przedstawiciela epoki renesansu.

Uczniowie zobaczyli pierwsze maszyny latające, rydwany napędzane wiatrem oraz dowiedzieli się, jak powstały wynalazki, które dla współczesnych są przedmiotami codziennego użytku.

Równie niezwykłe okazało się spotkanie z samym Karolem Darwinem, który zabrał uczniów na statek i popłynął ku wyspom Galapagos, by zrozumieć, że wszystkimi gatunkami rządzi dobór naturalny. Wspaniały film w technologii 3D dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie już teraz myślą o powrocie do EC1 i zdobywaniu nowych wiadomości i doświadczeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE